Materiał Partnera

Specjalistyczny serwis sprężarek śrubowych

Specjalistyczny serwis sprężarek śrubowych

Podwyższenie ciśnienia gazu lub wymuszenie jego przepływu jest wymagane w wielu różnego rodzaju maszynach. Tego typu czynność realizuje się za pomocą sprężarki, która musi być odpowiednio efektywna i dostosowana do konkretnego typu eksploatacji. Jednym z często stosowanych modeli w zakładach produkcyjnych i przemysłowych jest sprężarka śrubowa. Czym konkretnie się wyróżnia i kiedy warto skorzystać z usług specjalistycznego serwisu tych urządzeń?

Wydajna sprężarka

Sprężarka śrubowa jest urządzeniem pracującym w specyficznym trybie – sprężanie gazu następuje wskutek redukcji przestrzeni pomiędzy śrubami pracującymi. Zmniejszenie ma miejsce od otworów ssawnych do otworów tłocznych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom sprężarka śrubowa pracuje znacznie ciszej od m.in. sprężarek tłokowych. Z powodzeniem zastępuje je więc w różnego rodzaju zakładach przemysłowych i produkcyjnych, stanowiąc tym samym jeden z podstawowych elementów tego typu przedsiębiorstw. Ciekawa jest też ich konstrukcja – dzięki nowoczesnym metodom produkcji gabaryty sprężarek śrubowych są coraz mniejsze, a urządzenia gwarantują rozruch pozbawiony kłopotliwych wibracji. Takie rozwiązanie eliminuje też konieczność zamontowania amortyzatorów sprężynowych, jednak nadal wymagana jest ich odpowiednia konserwacja. To zadanie dla wyspecjalizowanego serwisu sprężarek śrubowych, takiego jak np. Zakład Usług Mechanicznych Tarkom. Fachowcy są w stanie przeanalizować stan techniczny każdego komponentu urządzenia – co konkretnie realizują jeszcze w ramach świadczonych usług?

Profesjonalna naprawa

Sprężarki śrubowe ze względu na typ eksploatacji nierzadko ulegają awariom. Nawet odpowiednia konserwacja nie jest niekiedy w stanie ustrzec przed usterką – w takiej sytuacji konieczna jest fachowa pomoc wyspecjalizowanego warsztatu. Sprężarki mogą być niesprawne nie tylko w wyniku awarii, ale też np. wskutek nadmiernego zużycia. Również i w takim wypadku specjalistyczny serwis sprężarek śrubowych poradzi sobie z przywróceniem ich właściwego funkcjonowania. Kompletny remont takiego urządzenia przez profesjonalistów to przede wszystkim fachowa regeneracja wirników śrubowych. Ich przywrócenie do pierwotnego stanu możliwe jest tylko dzięki specjalistycznym działaniom, do których zalicza się napawanie i obróbka listew uszczelniających oraz chromowanie czopów łożyskowych. Niekiedy korpusy ulegają uszkodzeniom powstałym w wyniku zatarcia wirników. Również i w takim przypadku możliwa jest kompletna regeneracja sprężarki. Wymiana newralgicznych podzespołów, np. łożysk ślizgowych, tłocznych czy tłoków odciążających na nowe komponenty pozwala na uzyskanie optymalnych parametrów pracy generowanych przez sprężarkę śrubową – warto więc w przypadku usterki powierzyć ją specjalistycznemu serwisowi.


 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz