Materiał Partnera

Specjalistyczne przedszkole

Specjalistyczne przedszkole

Autyzm u dziecka to spore wyzwanie dla jego rodziców, którzy mimo wszystko chcą zorganizować maluchowi normalne warunki do zabawy i nauki. Na szczęście współcześnie autystyczne dzieci mogą liczyć na duża pomoc, chociażby w postaci powstających specjalistycznych placówek przedszkolnych, prowadzących zarówno terapię dla dzieci, a także warsztaty dla ich rodziców.

Rodzice autystycznych dzieci mają obecnie coraz większe możliwości w zakresie posłania dzieci do specjalistycznych placówek oferujących profesjonalne wsparcie pedagogiczne i wychowawcze. Jednym z takich miejsc jest Punkt Terapeutyczno – Przedszkolny JAŚ, znajdujący się w Czosnowie, w województwie mazowieckim.

Szeroka oferta zajęć

Punkt terapeutyczno – przedszkolny JAŚ tworzy doświadczona i wykształcona kadra pedagogiczna, odznaczająca się cierpliwością oraz umiejętnościami nawiązywania szybkiego i dobrego kontaktu z podopiecznymi. Wszystkie oferowane zajęcia są odpowiednio dostosowywane do indywidualnych potrzeb. W ramach zajęć odbywają się m.in. zajęcia dydaktyczne, zajęcia muzyczne, zajęcia ruchowe, teatralna a także zajęcia plastyczne. Dzięki prowadzonym w ten sposób zajęciom, podopieczni odkrywają i rozwijają swoje pasje i zainteresowania

Warsztaty również dla rodziców

Punkt terapeutyczno – przedszkolny JAŚ, oferuje poza specjalistycznymi zajęciami dla najmłodszych pociech również warsztaty okresowe dla rodziców. Dotyczą one opieki nad dziećmi autystycznymi i dotyczą głównie tematyki empatii w codziennych kontaktach z dzieckiem autystycznym, empatii dla rodziców dziecka autystycznego oraz sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach z dzieckiem autystycznym. Co więcej placówka JAŚ wychodząc naprzeciw potrzebom sowich klientów prowadzi dwie grupy zajęciowe, poranną i popołudniową.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz