Materiał Partnera

Specjalistyczne opakowania dla rolnictwa i ogrodnictwa

Specjalistyczne opakowania dla rolnictwa i ogrodnictwa

Opakowania, w których przechowywana jest żywność, muszą być wykonane przede wszystkim z trwałych i bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Muszą być też przystosowane do poszczególnych produktów – ma to ogromne znaczenie m.in. w rolnictwie i ogrodnictwie. Dlatego tak istotne jest wybranie wysokiej jakości worków tkanych polipropylenowych czy raszlowych z zaciągiem. Jakie jeszcze opakowania stosowane są przez rolników i ogrodników?

Tkane worki polipropylenowe

Przechowywanie sypkich produktów z różnych branż przemysłu nie jest zadaniem prostym. Sypka forma towaru powoduje, że opakowanie, w którym jest on przechowywany, musi charakteryzować się określoną wytrzymałością i szczelnością. Doskonałym rozwiązaniem są w tym wypadku worki tkane polipropylenowe. Tego typu produkty znajdujące się w ofercie renomowanego producenta – firmy Plast – cechuje wysoka jakość wykonania oraz zastosowanie splotu gwarantującego przewiewność worka. Jest ona pożądana w przypadku produktów żywnościowych, które wymagają dostępu do powietrza. Można w nich przechowywać również nawozy sztuczne, pasze, materiały budowlane czy wiele innych granulatów. Worki tkane polipropylenowe świetnie sprawdzają się też jako opakowanie dla mąki, zbóż czy cukru. Zastosowanie dodatkowego obszycia na górze worka zapobiega niepożądanemu rozerwaniu, dzięki czemu jest on niezwykle trwały. Co ciekawe, worki tego typu są też wykorzystywane do wzmacniania wałów przeciwpowodziowych – dzięki swoim właściwościom doskonale nadają się do przechowywania piasku. Jakie jeszcze typy opakowań wykorzystuje się w rolnictwie i ogrodnictwie?

Żywność doskonale przechowywana

Szeroki asortyment renomowanych producentów specjalistycznych opakowań dla przemysłu rolniczego i ogrodniczego obejmuje także worki raszlowe z zaciągiem. Dzięki zastosowaniu wzoru siatki, worki tego typu wykorzystywane są przez gospodarstwa do przechowywania warzyw i owoców. Ziemniaki, kapusta, cebula, marchew czy nawet arbuzy mogą być z powodzeniem transportowane właśnie w wysokiej jakości workach raszlowych. Owoce, które muszą być skutecznie chronione przed zgnieceniem, powinno przechowywać się w specjalnych pojemnikach z masy papierowej. Pojemniki tego typu świetnie sprawdzą się jako opakowania na maliny, truskawki, porzeczki czy borówki. W rolnictwie i ogrodnictwie stosuje się też plandeki PE, które służą do zabezpieczania maszyn i innych urządzeń. Charakteryzują je doskonałe parametry – są one odporne na wodę i pleśń, chronią przed deszczem, śniegiem czy słońcem, a do tego są łatwe w czyszczeniu. Metalowe pierścienie mocujące pozwalają na solidny montaż takiego zabezpieczenia. Oprócz opakowań niezwykle popularne są też tzw. gumki recepturki. Charakteryzuje je elastyczność przy jednocześnie sporej wytrzymałości, dlatego używane są właśnie w rolnictwie czy ogrodnictwie. Wykorzystuje się je do wiązania pęczków włoszczyzny, szczypiorku i koperku. Za ich pomocą można łączyć produkty rolne oraz je stabilizować, a do słoika z przetworami dołączyć etykietę czy ulotkę z niezbędnymi informacjami np. o produkcie i dostawcy. Warto więc skorzystać z oferty renomowanego producenta i wybrać najwyższej klasy wytrzymałe opakowania czy gumki recepturki dla rolnictwa i ogrodnictwa.

Opracowanie:
Łódź, Proletariacka 24a
tel. 42 681 24 28
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz