Materiał Partnera

Specjalistyczna dezynsekcja

Specjalistyczna dezynsekcja

Zwalczanie owadów takich jak muchy, komary, wszy, pchły, prusaki, karaluchy czy pluskwy to zadanie dla profesjonalistów z zakładu dezynsekcji. Zabieg ten najczęściej przeprowadza się ze względów gospodarczych i sanitarnych. Owady są często przyczyną niszczenia surowców i produktów spożywczych oraz zanieczyszczeń w przestrzeni publicznej. Jakie są główne działania dezynsekcji i jakie metody się stosuje?

Czym jest dezynsekcja?

Dezynsekcja to walka z owadami biegającymi i latającymi, które powszechnie uważane są za szkodniki. Proces dezynsekcji obejmuje usuwanie dorosłych osobników i larw. Zabieg ten można wykonywać zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w zakładach pracy czy na otwartych terenach. Do dezynsekcji używa się wyłącznie specjalistycznych środków.

Zdecydowana większość owadów czerpie korzyści z przebywania w towarzystwie człowieka. Niektóre z nich zdolne są do żywienia się jedzeniem magazynowanym w kuchniach. W wyjątkowych sytuacjach mogą także żywić się ludzką krwią. Mimo iż większość owadów osiedlających się w domach czy w mieszkaniach nie wyrządza realnej krzywdy, ich obecność z wielu względów może nie być komfortowa.

Metody dezynsekcji

Do najczęściej wymienianych metod dezynsekcji należą:

  • metody fizyczne – użycie pary wodnej, gorącego powietrza, ognia czy promienia ultrafioletowego, który usuwa szkodniki;
  • metody mechaniczne – wyłapywanie szkodników, trzepanie materiałów, oczyszczanie przestrzeni, w której się znajdują;
  • metody chemiczne – użycie środków owadobójczych, przy rozpoznaniu gatunku owadów.

Czy owadów można pozbyć się na zawsze?

Jak przekonują specjaliści z Zakładu dezynsekcji Tomasz Groński, jest to możliwe, jednak muszą zostać spełnione pewne warunki. Najskuteczniejsze metody dezynsekcji są z reguły kosztowne, a stosowanie samych preparatów trujących może nie okazać się wystarczająco efektywne.

Jeśli owady zdążyły się rozmnożyć, skuteczne będzie jedynie profesjonalne działanie, które mogą zapewnić specjaliści. Zdecydowana większość zakładów oferuje swoim klientom długoterminowe doradztwo.

Opracowanie:
Słupsk, Gdyńska 18
tel. 601 665 054
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz