Artykuł sponsorowany

Specjalista z Rehmed wyjaśnia: na czym polega terapia manualna kręgosłupa?

Specjalista z Rehmed wyjaśnia: na czym polega terapia manualna kręgosłupa?

Odczuwasz bóle pleców i kręgosłupa? Chcesz usunąć przyczynę dysfunkcji a nie ograniczać się do farmakoterapii, która jedynie zmniejszy dolegliwości? Jeżeli szukasz kompleksowych rozwiązań, skorzystaj z pomocy fizjoterapeuty z Rehmed. Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą terapia manualna – popraw swoją kondycję zdrowotną i przywróć normalną ruchomość w leczonych obszarach.

Terapia manualna kręgosłupa – czym jest?

Terapia manualna to metoda fizjoterapii, która ma na celu odblokowanie stawów lub fragmentów kręgosłupa, skutkiem czego pacjent odczuje trwałą poprawę stanu zdrowia. Specjalista z Rehmed zaznacza, że terapia jest całkowicie nieinwazyjna i polega na zastosowaniu zróżnicowanych technik w postaci pchnięć i ucisków. 

Zabiegi odznaczają się wysoką skutecznością, ale wymagają jednocześnie dużej precyzji, dlatego muszą być wykonywane przez doświadczonego fizjoterapeutę. Podstawowymi wskazaniami do terapii są bóle, zwyrodnienia i skrzywienia kręgosłupa, wady postawy oraz nerwobóle. Warto zaznaczyć, że zabiegi są rekomendowane po rekonstrukcji więzadła krzyżowego oraz jako terapia wspomagająca leczenie chorej łąkotoki.

Zabiegi terapii manualnej – diagnostyka

Pierwszym elementem diagnostyki jest wywiad z pacjentem. W tym celu fizjoterapeuci etapowo eliminują przyczyny dolegliwości rozpoczynając od najmniej prawdopodobnego powodu zaburzeń sprawności ruch. 

Nasze działania mają charakter holistyczny, dlatego nie ograniczamy się do pytań o same bóle. Niektóre dolegliwości mają podłoże stresowe, dlatego pytamy o styl życia, przyzwyczajenia oraz problemy natury psychicznej. Diagnozowanie obejmuje także badanie palpacyjne. Terapeuta ocenia napięcie skóry i znajdujących się pod nią struktur, bolesność dysfunkcyjnego obszaru, jakość i zakres ruchu oraz biomechanikę.

– mówi fizjoterapeuta z Rehmed. Sama terapia manualna jest w pełni dostosowana do potrzeb pacjent i może obejmować masaż poprzeczny, funkcyjny, tkanek głębokich, stretching, neuromobilizację, manipulację stawów bądź mobilizację. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz