Materiał Partnera

Specjalista z Compak wyjaśnia, jaka jest podstawowa różnica pomiędzy tradycyjną kasą fiskalną i online?

Specjalista z Compak wyjaśnia, jaka jest podstawowa różnica pomiędzy tradycyjną kasą fiskalną i online?

Sprzedaż kas fiskalnych online rozpoczęła się w 2019 roku. Niektórym podatnikom został nałożony obowiązek posiadania tego urządzenia. Do podstawowych funkcji, jakie ono spełnia jest rejestrowanie obrotu oraz podatku dochodowego i VAT. Możesz go kupić w firmie Comapk. Z tego artykułu dowiesz się, jak działają kasy fiskalne. Poznasz również więcej ich funkcji.

Na czym polega działanie kas fiskalnych online?

Pomiędzy klasyczną kasą fiskalną i online istnieje taka różnica, że to drugie urządzenie komunikuje się z podmiotami nadzorczymi zdalnie. To oznacza, że takie czynności odbywają się bez udziału użytkownika tego sprzętu. Jego zadaniem jest rejestrowanie na bieżąco wszelkich danych, które dotyczą sprzedaży takich jak np. raporty dobowe, wydruki niefiskalne, paragony fiskalne i informacje o przeglądach, przekazywane bezpośrednim organom. Trafiają one do Centralnego Repozytorium Kas. W tym przypadku mamy do czynienia ze zdalnym wykryciem nieprawidłowości i gromadzeniem danych do późniejszych analiz.

Do najważniejszych cech tego urządzenia zalicza się właśnie sposób komunikacji z CRK.

– mówi specjalista z firmy Compak. Niezwykle istotne jest łącze internetowe. To właśnie przez nie dokonuje się transfer danych. Zazwyczaj ma to miejsce, co 2 godziny.

Poznaj korzyści z zastosowania kas fiskalnych online

Te urządzenia nie są drogie. Do tego również utrzymanie kas fiskalnych nie wiąże się z wysokimi kosztami. Przedsiębiorcy mogą na ich zakup dostać ulgi. Kolejną zaletą jest to, korzystanie z nich ogranicza zużycie papieru. To w pamięci wewnętrznej przechowywane są np. raporty, faktury. Ma to pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Te urządzenia mogą łączyć się z innymi sprzętami, które są częścią większej infrastruktury. Dodatkowo też kasa fiskalna nie wymaga tego, aby za każdym razem ją wyłączać, gdy wgrywana jest aktualizacja. Paragony, które są przez nią wydawane, mogą być drukowane w formie papierowej lub przekazywane elektronicznie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz