Artykuł sponsorowany

Specjaliści z firmy Mika odpowiadają na pytania dotyczące wyburzeń oraz gospodarki odpadami

Specjaliści z firmy Mika odpowiadają na pytania dotyczące wyburzeń oraz gospodarki odpadami

Czy wiesz, do czego jest potrzebne zaświadczenie o demontażu pojazdu i jak je zdobyć? Dlaczego rozbiórki nie można dokonać we własnym zakresie? Co zrobić z powstałym po wyburzeniu gruzem? Jakie metale przyjmuje skup złomu? Wszystkie te pytania zadaliśmy ekspertom z przedsiębiorstwa Mika w Kutnie, zajmującego się recyklingiem pojazdów oraz sprzedażą maszyn budowlanych.

Do czego potrzeba zaświadczenia o demontażu pojazdu?

W przypadku, kiedy naprawa pojazdu przekracza jego wartość rynkową, najlepszym rozwiązaniem jest zezłomowanie go. Sama kasacja nie rozwiązuje jednak kwestii prawnych, zgodnie z którymi, aby nie musieć opłacać obowiązkowego ubezpieczenia OC, należy oficjalnie przestać być właścicielem samochodu. W tym celu konieczne jest wyrejestrowanie auta we właściwym urzędzie.

Aby móc tego dokonać, należy posiadać komplet dokumentów – między innymi wypełniony wniosek, dowód rejestracyjny, tablice, kartę pojazdu, dowód uiszczenia stosownej opłaty skarbowej oraz zaświadczenie kasacyjne.

– wylicza ekspert z firmy Mika, jednej z największych stacji demontażu w województwie łódzkim. Specjaliści przyjmują każdy, kompletny pojazd i wydają klientom wymagane prawem zaświadczenie kasacyjne. Firma zajmuje się również handlem autoczęściami używanymi oraz sprzedażą stali II gatunku.

Dlaczego rozbiórki nie można dokonać we własnym zakresie?

Zgodnie z literą prawa wyburzenia obiektu budowlanego nie można przeprowadzić samowolnie. Inaczej inwestor musi się liczyć z wysoką grzywną.

Chcąc pozbyć się pustostanu na swoim terenie, należy uzyskać pozwolenie na rozbiórkę, jednak jedynie w przypadku, kiedy wysokość budynku przekracza 8 m, a jego odległość od granicy działki jest mniejsza niż połowa budowli. Jeżeli pustostan jest niższy i dalej położony, wystarczy zgłosić fakt rozbiórki w odpowiednim starostwie powiatowym albo urzędzie gminy.

– radzi ekspert z kutnowskiego przedsiębiorstwa Mika, zajmującego się profesjonalnymi wyburzeniami z użyciem specjalistycznych maszyn, wywozem powstałego gruzu oraz demontażem konstrukcji stalowych.

Co zrobić z powstałym po wyburzeniu gruzem?

Gruzu nie wolno wyrzucić do pojemników na odpady komunalne. Jeżeli jest go mało, pokruszony materiał można wykorzystać do architektury ogrodu w charakterze podsypek pod skarpy czy pagórki. Większą ilość gruzu budowlanego trzeba utylizować, oddając go na przykład do PSZOK, działającego w prawie każdej gminie. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z usług specjalistycznej firmy.

Nasza oferta obejmuje oczywiście wywóz gruzu. Zajmujemy się także przerabianiem różnych materiałów rozbiórkowych, w tym betonu, żelbetu i stali, na kruszywo wykorzystywane następnie w budownictwie drogowym.

– informuje specjalista z firmy Mika.

Opracowanie:
Kutno, Sklęczkowska 18
tel. 24 254 40 14
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz