Artykuł sponsorowany

Spawanie- metody i zastosowanie

Spawanie- metody i zastosowanie

Jeśli szukamy sposobu na trwałe połączenie dwóch elementów wykonanych z metalu, jedną z najczęściej wybieranych metod jest spawanie. Potrzebujemy do tego tych dwóch metalowych części, spoiwa spawalniczego i wysokiej temperatury. Istnieje kilka technik spawania, dzięki czemu możemy wybrać bezpieczną dla danego materiału metodę.

Łączenie metalowych elementów za pomocą spawania nie jest nowym sposobem na trwałe zespolenie części, ale z pewnością poddawane jest nieustannym rewolucjom technicznym. Dzięki nim dziś możemy korzystać z opcji łączenia metali, stali, aluminium, a nawet tworzyw sztucznych przy wykorzystaniu różnych technik. Szukając specjalisty od spawania, warto skorzystać z usług firmy takich jak Weldi, gdzie znajdziemy szeroki zakres oferty oraz możemy liczyć na profesjonalne wykonanie każdego zlecenia.

Spawanie-dobierz technikę do potrzeb, materiału i okoliczności

Korzystanie z usług profesjonalnej firmy spawalniczej daje nam pewność, że cały proces przebiegnie w odpowiednich warunkach bez szkody dla otoczenia, czy łączonych elementów. To ważne, gdyż dobranie sprzętu, spoiwa, techniki gwarantuje wysokiej jakości połączenie, które będzie trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Każdy materiał zachowuje się inaczej podczas łączenia, aby uchronić się przed błędami i niepoprawną strukturą spoiny, należy zastanowić się, która metoda będzie w danej sytuacji najlepsza. Do najpopularniejszych należą MIG oraz MAG wykorzystujące łuk elektryczny, jaki powstaje między topliwą elektrodą i spawanymi elementami. Tą elektrodą najczęściej jest drut, a łuk i stopiony metal chronione są przy pomocy gazu. Decydując się na metodę MIG, gazem osłonowym jest gaz obojętny np. argon lub hel. W przypadku MAG jest to gaz aktywny, między innymi dwutlenek węgla. Każda z tych metod sprawdza się inaczej w przypadku różnych materiałów. I tak MIG to opcja dla łączenia elementów z metali nieżelaznych: magnezu, miedzi, oraz wszelkich ich mieszanek, a MAG zaleca się do stali niskostopowych, wysokostopowych oraz niestopowych. Jeśli szukamy sposobu na zespawanie stali nierdzewnej, lepsza może być metoda TIG. Tutaj wykorzystuje się elektrodę wolframową w osłonie neutralnego gazu oraz można korzystać zarówno z prądu stałego, jak i prądu zmiennego.

Kiedy warto skorzystać z usługi spawania?

Metal to materiał, który jest ważną częścią wielu konstrukcji, budynków, maszyn i sprzętów. Dzięki trwałości i wytrzymałość, a jednocześnie podatności na obróbkę, występuje we wnętrzach naszych mieszkań, domów, w ogrodach i w przestrzeni miejskiej. Jest też materiałem wykorzystywanym do dekoracji, która również może wiązać się z koniecznością spawania. Zaletą metod spawalniczych jest to, że spawacz może na bieżąco regulować parametry wpływające na szybkość i jakość spawania: rodzaj prądu, prędkość roztapiania drutu i jego średnicę, natężenie gazów osłonowych. Wymaga to jednak wiedzy technicznej, dlatego podczas procesu spawania większych elementów lub dużej ilości części lepiej skorzystać z pomocy fachowców. Konstrukcje metalowe występują w naszym otoczeniu niemal wszędzie. Dlatego usługi spawania są bardzo popularne. Mogą być potrzebne na przykład podczas stawiania lub wymiany metalowego ogrodzenia, balustrad przy schodach lub balkonach, bram, schodów, wiat, klatek i kojców dla zwierząt czy innych konstrukcji stalowych np. ogrodowych. Pomoc specjalisty to również gwarancja, że metal, poza tym, że odpowiednio zespawany, zostanie też zabezpieczony przed działaniem czynników zewnętrznych np. ocynkowany


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz