Materiał Partnera

Sombre czy ombre – która koloryzacja włosów będzie dla Ciebie odpowiednia?

Sombre czy ombre – która koloryzacja włosów będzie dla Ciebie odpowiednia?

Trendy w koloryzacji i stylizacji włosów zmieniają się niemalże co rok. Nie oznacza to jednak, że doskonale znane i lubiane techniki odchodzą w zapomnienie. Koloryzacja ombre modna jest od wielu lat, a grono zwolenniczek sombre stale się powiększa. Na czym polega każda z tych metod koloryzacji włosów? Na którą z nich się zdecydować?

Koloryzacja ombre

O koloryzacji ombre możemy mówić wtedy, gdy na włosach znajdują się dwa wyraźnie różniące się od siebie kolory, które w linii poziomej płynnie przechodzą w coraz jaśniejszy odcień. Istotne jest, by linia ta nie była mocno zaznaczona i widoczna. Kolor musi stopniowo przechodzić z jednego odcienia w drugi, co pozwoli uzyskać najbardziej naturalny efekt. Na tym też polega największa trudność tej koloryzacji. Wymaga ona od fryzjera doświadczenia i dobrze rozwiniętych umiejętności manualnych.

Jak przekonuje stylistka fryzur ze studia „Schantall” – koloryzacja ombre doskonale prezentuje się na włosach długich i tych o średniej długości. Choć przyjęło się, że metoda ta jest najlepsza dla kobiet ciemnowłosych, profesjonalnie wykonane ombre wygląda znakomicie także u blondynek, szatynek czy pań o rudej czuprynie. Wszystko zależy od odpowiedniego doboru farb i zastosowanej techniki koloryzacji. Chcąc uzyskać „efekt wow”, warto wybrać się do sprawdzonego salonu fryzjerskiego. Realizację usługi powinna poprzedzić rozmowa z klientką, a wszystkie produkty (farby, preparaty pielęgnacyjne, stylizacyjne) muszą być dopasowane do jej typu urody i kondycji włosów.

Koloryzacja sombre

Sombre jest delikatniejszą wersją ombre. Włosy wyglądają jakby były naturalnie rozjaśnione od słońca. W tym celu rozjaśnia się pojedyncze pasemka na wysokości 2-3 centymetrów od nasady włosów. Farbę nakłada się tylko na zewnętrzne kosmyki, podczas gdy wewnętrzne pozostają bez zmian. Dzięki temu fryzura wygląda jakby była dziełem Matki Natury, a nie dobrego stylisty. Taka koloryzacja pozwala też uniknąć płaskiego efektu, co jest ważne zwłaszcza dla posiadaczek cienkich włosów.

Koloryzacja sombre sprawdzi się u każdej kobiety bez względu na wiek, długość włosów oraz ich rodzaj. Fryzura zyskuje na objętości, twarz jest rozświetlona i wygląda młodziej. Co ważne, podtrzymanie takiego efektu nie wymaga częstych wizyt w salonie. Tak jak po każdej koloryzacji, warto jednak zadbać o odpowiednią pielęgnację kosmyków. Oprócz odżywek i masek stosowanych w domu, dobrze jest raz na jakiś czas wybrać się na profesjonalny zabieg u fryzjera. Nasze włosy odwdzięczą się nam pięknym wyglądem, zdrowym połyskiem i będą bardziej podatne na stylizację.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz