Materiał Partnera

Śnieżnobiały uśmiech – jak wybielić zęby?

Śnieżnobiały uśmiech – jak wybielić zęby?

Zdecydowana większość z nas marzy o hollywoodzkim uśmiechu, a sposobów na jego uzyskanie jest oczywiście wiele.  Większość z nich to metody nieinwazyjne oraz możliwe do wykonania w domowym zaciszu, mają one jednak zdecydowanie niższą skuteczność, aniżeli wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Ostatecznie wybór będzie należał do nas, warto jednak dowiedzieć się i dokładnie rozeznać, jakie opcje są w naszym zasięgu.

Paski wybielające

Stanowią jedną z najpopularniejszych metod, choć nie zawsze stosowaną zgodnie z zaleceniami producenta. O ile po pewnym czasie używania zazwyczaj dają efekty, to przed sięgnięciem po nie warto skonsultować się ze specjalistą stomatologiem, pasków wybielających nie powinniśmy bowiem wykorzystywać w przypadku aktywnych chorób dziąseł, nadwrażliwości zębów lub próchnicy. Jeśli już wyleczyliśmy zęby i zadecydowaliśmy o skorzystaniu z tej metody, po kuracji, która zazwyczaj trwa od 7 do 14 dni, powinniśmy przez jakiś czas stosować tzw. białą dietę. Polega ona na wyłączeniu z jadłospisu produktów zawierających silne barwniki, takich jak borówki, wino czy buraki, które mogłyby zniwelować skutki wybielania.

Pasty wybielające

Ich skuteczność jest poddawana w wątpliwość, a sugestie śnieżnobiałego uśmiechu uzyskanego po zaledwie tygodniu użytkowania, to zazwyczaj tylko chwytliwa reklama. W większości przypadków najprawdopodobniej rzeczywiście nie zadziałają ze względu na zbyt krótki czas przez jaki mają kontakt z zębami, mogą jednak spełnić swą funkcję w przypadku osób palących tytoń. Wtedy pomogą w usunięciu nieestetycznego nalotu, dając tym samym wrażenie wybielenia. Jeśli jednak chcemy osiągnąć spektakularne efekty, zdecydowanie nie jest to metoda, której powinniśmy zaufać.

Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów może stanowić pierwszy krok do poprawy stanu naszego uzębienia, także od strony estetycznej. Jest to zabieg pozwalający na usuwanie różnego rodzaju osadów nazębnych, szczególnie z trudno dostępnych miejsc, często omijanych przez szczoteczkę do zębów. Dlatego już po samym piaskowaniu możemy osiągnąć niezwykle zadowalający efekt, a nasze uzębienie będzie wydawać się zdecydowanie bielsze i bardziej estetyczne. Jest to także metoda polecana przed zastosowaniem profesjonalnego wybielania, gdyż prowadzi do wzmocnienia jego efektów. Pod względem cenowym stanowi zabieg z zakresu profilaktyki stomatologicznej i zazwyczaj nie przekracza kwoty 120 zł. Powinniśmy wykonywać go prewencyjnie w odstępach półrocznych.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Metoda ta jest zdecydowanie najbardziej efektywna i przynosi najlepsze efekty. W zależności od gabinetu, mamy do wyboru kilka opcji. Coraz częściej stosowane są specjalne lampy, które przyspieszają proces wybielania umożliwiany dzięki nałożeniu na zęby specjalnych preparatów z nadtlenkiem wodoru, który ma właściwości rozjaśniające. Specjaliści polecają także stosowanie metody nakładkowej. W tym przypadku zindywidualizowana szyna zostaje następnie wypełniona preparatem wybielającym i musi być nakładana na noc przez okres do około dwóch tygodni, natomiast efekty takiego zabiegu mogą utrzymywać się nawet kilka lat. Który sposób może okazać się lepszy? Wszystko zależeć będzie od indywidualnego budżetu jaki chcemy przeznaczyć na ten cel, a także od porad specjalisty stomatologa, który może pomóc nam dobrać najlepsze rozwiązanie.

Licówki

Najdroższą, ale także najtrwalszą metodą, jest założenie licówek. Są to specjalnie wykonywane płytki kompozytowe lub porcelanowe, które przykleja się do zębów przy zastosowaniu specjalistycznego kleju. Jest to również znakomity sposób w przypadku osób posiadających nieusuwalne przebarwienia zębów czy wady zgryzu, licówki mogą je bowiem skorygować. Tego typu zabiegi warto wykonywać w specjalistycznych placówkach, gdzie możemy liczyć na pomoc doświadczonych i wykwalifikowanych stomatologów. Zakładaniem licówek zajmuje się choćby Gabinet Stomatologiczny M.R. Milcarz w Łowiczu, gdzie można oczekiwać w pełni profesjonalnego podejścia i najwyższej jakości opieki.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz