Materiał Partnera

Smartfon dla gracza – jaki powinien być?

Smartfon dla gracza – jaki powinien być?

Jazda autobusem do pracy, oczekiwanie na wizytę u lekarza czy spędzanie przerw między wykładami na uczelni to dobry moment na chwilę relaksu z telefonem w dłoni. Możliwości techniczne smartfonów sprawiają, że powstają liczne gry przeznaczone właśnie dla nich. Natomiast popularność tych aplikacji skłania producentów telefonów to tworzenia produktów spełniających wymagania graczy.

Parametry smartfonów do gier

Rynek gier wideo stał się na tyle potężny, by wypracować sobie znaczącą pozycję w świecie elektroniki. Z myślą o profesjonalnych graczach powstaje nie tylko dedykowany sprzęt komputerowy, ale również specjalne fotele i przydatne akcesoria. Smartfony do gier to stosunkowo nowe produkty, które jednak szybko zyskują popularność. Aplikacje bardzo często są darmowe i mają o wiele szerszy zasięg niż tradycyjne gry wideo – sięgają po nie osoby w każdym wieku. To świetny sposób na spędzenie czasu kiedy jedziemy do pracy komunikacją miejską lub nudzimy się na poczekalni u dentysty i chcemy się odstresować. Gry na telefony stają się przy tym coraz bardziej zaawansowane – w miarę jak rosną możliwości smartfonów. Jeśli zatem gramy dużo i często, warto kupić model, którego parametry pozwolą nam cieszyć się tym zajęciem.

Ogromne znaczenie ma tu przede wszystkim procesor. Wybierzmy telefon z jak najsilniejszym, na przykład napędzający większość wprowadzonych w tym roku smartfonów układ Snapdragon 845 lub starsze wersje (835, 660 czy 710). Pierwszy oferuje wydajność wystarczającą, by poradzić sobie z dowolną grą przez najbliższe kilka lat, pozostałe trzy oferują niższą, ale wciąż akceptowalną wydajność. Ponadto smartfon do gier powinien być wyposażony w minimum 4 GB pamięci RAM – optymalna wartość to jednak 8 GB. Wygodą rozgrywkę warunkuje też rozmiar ekranu. Ten nie powinien być mniejszy niż 5,7 cala i wyposażony w rozdzielczość FullHD – 2k za bardzo obciąża baterię, a ta to kolejny element, który ma dla gracza znaczenie. Najlepszym rozwiązaniem w tym zakresie będzie wybór telefonu z baterią o pojemności 4000 mAh.

Gdzie kupić dobry telefon?

Ogromnie ważne jest nie tylko to, jaki telefon do gier kupić, ale również, gdzie dokonać zakupu. Od jakiegoś czasu modne jest kupowanie różnego rodzaju urządzeń przez Internet, warto jednak zwrócić uwagę na wiążące się z tym ryzyko. Podstawowe polega na możliwości uszkodzenia podczas transportu. Odzyskanie pieniędzy może być w takim przypadku niemożliwe ze względu na trudność w udowodnieniu, że uszkodzenia rzeczywiście powstały w drodze. Natomiast w punkcie sprzedaży, takim jak firma Kg I B w Ostródzie, mamy możliwość nie tylko obejrzenia telefonu przed zakupem, ale też dobrania na miejscu akcesoriów do telefonu, pasującego szkła hartowanego czy etui. Możemy w takim przypadku również liczyć na pomoc obsługi w wyborze modelu spełniającego nasze oczekiwania.

Opracowanie:
Ostróda, Jana Pawła II 9B
tel. 607 100 026
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz