Materiał Partnera

Skuteczne wybielanie zębów - w domu czy w gabinecie dentystycznym?

Skuteczne wybielanie zębów - w domu czy w gabinecie dentystycznym?

Piękny uśmiech to marzenie każdego z nas. Jednak czasami nawet, jeśli zęby są zdrowe, ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. Wybielanie zębów to sposób na widoczną poprawę estetyki uzębienia. Zewsząd słyszymy o przeróżnych metodach domowych, ale czy wybielanie poza gabinetem dentysty w ogóle może przynieść jakikolwiek efekt? Przyjrzyjmy się znanym metodom rozjaśniania zębów.

Czy sami możemy wykonać skuteczne wybielanie zębów?

Pasty, płukanki, paski wybielające, a nawet gumy do żucia – tego rodzaju środki do wybielania zębów są powszechnie dostępne. Ich producenci zapewniają o ich skuteczności. Wielbiciele metod naturalnych promują za to takie produkty jak węgiel aktywowany czy soda oczyszczona. Jednak nawet specjalistyczne produkty dostępne w drogeriach i aptekach mają jedną wadę: nadają się tylko do podtrzymania efektu wybielania wykonanego u stomatologa. Są one po prostu zbyt słabe, mogą co najwyżej lekko rozjaśnić nasze zęby.

Fakty są więc bezdyskusyjne: skuteczne wybielanie zębów może przeprowadzić tylko lekarz dentysta. Warto skorzystać z usług gabinetu stomatologicznego, jeśli marzymy o spektakularnym efekcie i chcemy uniknąć skutków ubocznych. Profesjonalne zabiegi stomatologiczne są dostępne dla pacjentów, którzy nie mają poważnych problemów ze szkliwem czy nadwrażliwością zębów. Jak przebiega proces wybielania w praktyce?

Profesjonalna stomatologia estetyczna: warto zaufać ekspertom

Skuteczne wybielanie zębów jest możliwe dzięki zastosowaniu żelu aktywowanego światłem specjalnej lampy. Taki preparat zazwyczaj zawiera wysokie stężenie nadtlenku wodoru. Pozostawia się go na zębach przez około 15-20 minut, a następnie usuwa i powtarza proces maksymalnie 3-4 razy. Cały zabieg wybielania trwa więc średnio godzinę - i co ciekawe, efekt rozjaśniania może się dalej pogłębiać przez kolejne 24 godziny, jednak jest on widoczny natychmiast. Po wybielaniu zębów pacjent musi przez kilka dni unikać mocno barwiących potraw oraz papierosów, a także bardzo zimnych i gorących potraw, gdyż zęby są przejściowo bardziej wrażliwe.

Istnieje także druga metoda profesjonalnego wybielania zębów, którą również wykonujemy z pomocą stomatologa, ale tylko częściowo w gabinecie. Mowa o nakładkowym wybielaniu zębów. Dentysta musi oczyścić zęby pacjenta i przygotować wycisk łuku zębowego. Następnie pacjent już samodzielnie w domu używa wykonanej na podstawie wycisku nakładki wraz ze środkiem wybielającym. Efekt jest bardziej stopniowy i metoda jest łagodniejsza dla wrażliwych zębów. Jacek Makowski Gabinet stomatologiczny to specjalista, który wykonuje nakładkowe wybielanie zębów. Przeprowadzony zabieg będzie w 100% bezpieczny, a efekty w pełni zadowalające. Jeżeli interesuje Cię skuteczne wybielanie zębów, umów się na wizytę już dziś.

Opracowanie:
Milanówek, Zawąska 11
tel. 22 724 82 89
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz