Materiał Partnera

Skuteczne usuwanie wgnieceń metodą PDR!

Skuteczne usuwanie wgnieceń metodą PDR!

Polskie parkingi w małych, a także dużych miastach są bardzo zatłoczone i ciasne. To samo można powiedzieć o drogach, które są jedne z najwęższych – wliczając w to pobocza – w Europie. Efekt? Setki tysięcy aut wymagających usunięcia tzw. wgniotek w ciągu roku. Dzisiaj nie musisz jednak obawiać się wysokich kosztów napraw oraz długiego czasu oczekiwania. Najlepsze zakłady, wykorzystują bowiem nowoczesną metodą usuwania wgnieceń – nawet po gradobiciach – za którą uważa się technikę PDR. Poznaj ją razem z nami!

Czym jest metodą PDR, i dlaczego jest tak podążania?

Metoda PDR jest oparta o wykorzystanie nowoczesnych narzędzi blacharskich (m.in. specjalne lampy wykrywające wgniecenia), a także specjalistycznej wiedzy serwisantów. To oni muszą znać się na materiałoznawstwie, lakiernictwie, blacharstwie, auto detailingu zewnętrznym, a także na metaloplastyce oraz geometrii. Określanie typu uszkodzenia, a także plastyczności karoserii to najważniejsze działania przygotowawcze w metodzie PDR. Jak można zatem zauważyć, wymaga ona bardzo rozległej wiedzy motoryzacyjnej. Przekłada się to na małą ilość zakładów stosujących tę innowacyjną techniką. Ona jest zaś niesamowicie pożądana, ponieważ pozwala usuwać małe oraz większe „wgniotki” bez konieczności nakładania nowych warstw lakierniczych. Metoda PRD jest zatem w 100% bezinwazyjna.

Warto wiedzieć! Metoda PDR jest dostępna w dwóch wersjach. Pierwszą z nich jest tzw. „masowanie” blachy. Drugą wersją jest ta „na klej”. Obie są bardzo skuteczne i przede wszystkim błyskawiczne. Najczęściej samochód pozostaje w zakładzie kilka godzin lub maksymalnie jedną dobę. Cena usługi również nie jest wysoka. Wszystko to dzięki braku konieczności „niszczenia” powłoki lakierniczej!

Kiedy można wykorzystać metodą PDR?

Metoda PDR jest dedykowana uszkodzeniom, przy których nie doszło do przerwania, czy odpryśnięcia lakieru. Mowa zatem najczęściej o łagodnych i płytkich, ale wielokrotnie rozległych wgnieceniach, do których doszło na skutek gradobicia, czy uderzeniem auta o inny pojazd. Warto przy tym wiedzieć, że najlepsi fachowcy, są przygotowani nawet na usuwanie uszkodzeń powstałych na linii załamania blachy – np. na drzwiach. Wiąże się to jednak z wyższymi kosztami naprawy oraz z dłuższym czasem serwisu.

Ciekawostka! Metoda PDR od lat wykorzystywana jest w halach produkcyjnych karoserii samochodowej. Dopiero jednak teraz jest ona popularyzowana wśród zakładów serwisowych.

W poszukiwaniu serwisanta!

Metodę PDR najczęściej oferują nowoczesne zakłady blacharsko-lakiernicze oraz auto detailingowe. Z pewnością nie gwarantują jej warsztaty zajmujące się naprawami różnych podzespołów pojazdów. Zawsze szukaj zatem dedykowanych salonów takich, jak Jan PDR Łukasza Cukrowskiego. To tam można zadbać o nienaganną prezencję auta, odświeżając go między innymi przed sprzedażą. Praktyka ta jest często stosowana przez komisy motoryzacyjne, czy firmy leasingujące auta. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz