Materiał Partnera

Skuteczne sposoby na depilację ciała

Skuteczne sposoby na depilację ciała

Gładkie ciało jest dziś praktycznie estetyczną koniecznością. W szczególności dotyczy to kobiet. Niestety, owłosienie nic sobie z tego nie robi i rośnie – przeważnie nie tam, gdzie byśmy sobie tego życzyły. Usuwanie nadmiernego owłosienia domowymi sposobami jest bardzo uciążliwe i nieskuteczne – włoski szybko odrastają a gładkość znika. Jakie są prawdziwie skuteczne sposoby na depilację ciała?

Dlaczego domowe sposoby depilacji ciała nie działają?

Domowe sposoby depilacji ciała, takie jak np. golenie, stosowanie depilatora czy wosku, mają wiele wad. Niestety, przez brak znajomości skutecznej alternatywy rzesze kobiet wciąż walczą z odrastającymi włoskami. Dlaczego stosowanie domowych sposobów depilacji ciała to syzyfowa, a co gorsza, czasem też szkodliwa praca? Wyjaśnia ekspertka z Velvet Clinic – Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii:

W warunkach domowych panie próbują się ratować, sięgając po zwykłe maszynki do golenia, depilatory, pastę cukrową czy wosk. Niestety, żadna z tych metod nie może konkurować z profesjonalną depilacją. Golenie zapewnia gładkość na zaledwie kilka godzin i podrażnia skórę. Depilator, wosk i pasta cukrowa wymagają wyhodowania dłuższych włosków, są bardzo nieprecyzyjne, bolesne i wywołują silne podrażnienia, a i tak po wszystkim trzeba poprawiać maszynką, żeby zapewnić sobie idealną gładkość. Pojawia się też problem wrastających w skórę włosków i zapalenia mieszków włosowych.

Jeżeli chcesz prawdziwej gładkości na długo, zależy Ci na tym, aby nie spędzać godzin w łazience i po prostu cieszyć się wypielęgnowaną skórą bez podrażnień i nadmiernego owłosienia, zapomnij o domowej depilacji. Oddaj się w ręce profesjonalistów, skorzystaj z depilacji, która faktycznie działa i nie zawracaj sobie więcej głowy zbędnymi włoskami. Na pewno masz ważniejsze sprawy!

Postaw na skuteczną depilację nowoczesnymi metodami!

Poniżej przedstawiamy dwa nowoczesne i skuteczne zabiegi depilacji laserowej:

  1. Depilacja LightSheer Duet. W tej metodzie wykorzystywane jest zaawansowane technologicznie urządzenie – laser diodowy LightSheer Duet. Działa on jedynie na mieszki włosowe, skórę zaś pozostawia nietkniętą. Nie powoduje tworzenia się blizn. Zasada działania jest następująca: energia pochodząca z wiązki światła kierowanej na włosy jest przez nie odbierana jako ciepło. Im ciemniejszy włos, tym mocniej się nagrzewa. Wysoka temperatura uszkadza mieszki włosowe, przez co nie mogą one zaopatrywać włosa w substancje odżywcze. Włos stopniowo słabnie, aż w końcu zanika. Zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie, ponieważ włosy nie rosną w jednym tempie.
  2. Depilacja Soprano to wyjątkowa metoda, której skuteczność nie jest uzależniona od koloru włosa – mogą z niej korzystać także blondynki. To możliwe dzięki łącznemu zastosowaniu trzech technologii – każda z nich działa na innej głębokości. Dodatkowa zaleta to chłodzenie skóry w czasie zabiegu, co znacznie zwiększa komfort pacjenta.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz