Materiał Partnera

Skuteczne pranie tapicerki samochodowej

Skuteczne pranie tapicerki samochodowej

Samochód podczas intensywnego użytkowania nie tylko brudzi się w na zewnątrz, ale również w środku. To właśnie wnętrze jest szczególnie narażone na pojawienie się plam z kawy, jedzenia ze stacji, a w przypadku przewożenia dzieci również z soczków czy jedzenia ze słoiczków. Aby wnętrze samochodu wyglądało dobrze warto, co pewien czas oddać je do specjalistów, którzy wypiorą tapicerkę z użyciem specjalistycznych urządzeń i środków czyszczących.

Pranie tapicerki welurowej i klasycznej

W samochodach w zależności o pakietu wyposażenia oraz woli kupującego możemy mieć tapicerkę skórzaną, welurową lub klasyczną. Jednak na każdej z nich gromadzą się zanieczyszczenia powodowane użytkowaniem pojazdu. Aby wnętrze samochodu wyglądało dobrze warto oddać do na myjnię samochodową, gdzie specjaliści usuną wszystkie zabrudzenia. Niewielkie zanieczyszczenia można usunąć samodzielnie, przy pomocy kosmetyków dostępnych w sklepach motoryzacyjnych i na stacjach benzynowych. Jednak z większymi zabrudzeniami warto udać się do specjalistów. Do usunięcia plam z welurowych lub klasycznych tkanin użyją oni pianki. Takim środkiem spryskuje się zanieczyszczone miejsce, przeciera czystą szmatką i czeka aż preparat wyschnie. Następnie powierzchnię należy odkurzyć. Brud pod wpływem detergentu zmienia się w proszek, który bez problemu schodzi. Do tapicerki wykonanej ze skóry używa się najczęściej mleczka. Ma ono za zadanie oczyścić, nawilżyć i odżywić materiał. Na koniec warto użyć specjalnego kremu, który dodatkowo zabezpieczy fotele w samochodzie.

O czym pamiętać przy praniu tapicerki?

Zdarza się, że niektóre zabrudzenia są bardzo trudne do usunięcia. Wtedy warto wyprać tapicerkę przy użyciu Karchera. Czyszczenie wnętrza jest też bardzo trudne w zakamarkach, gdzie nie można dostać się zwykłą szmatką. Wtedy idealnie sprawdzi się odkurzacz piorący. Pranie wnętrza warto wykonać w ciepły i słoneczny dzień lub wybrać pomieszczenie, które jest ogrzewane i odpowiednio wentylowane. Chociaż nowoczesne odkurzacze odsysają z tapicerki większość wody, materiał po takim zabiegu pozostaje wilgotny i wymaga suszenia. Najłatwiej przyspieszyć je zostawiając samochód z otwartymi drzwiami i bagażnikiem na wolnym powietrzu. Wtedy mamy pewność, że woda wyparuje, a we wnętrzu nie będzie unosić się brzydki zapach niedosuszonego materiału lub grzyba.

Opracowanie:
Oświęcim, Dąbrowskiego 70
tel. 668 340 393
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz