Materiał Partnera

Skuteczne metody usuwania cellulitu

Skuteczne metody usuwania cellulitu

Cellulit należy do typowo kobiecych przypadłości. Może pojawić się już w okresie dojrzewania i towarzyszyć paniom przez wiele lat. Niestety często przeciwdziałanie wystąpieniu tzw. „pomarańczowej skórki”, przynosi nikłe efekty, a zwalczanie tej dolegliwości z pomocą kosmetyków stawia na z góry przegranej pozycji. Podpowiadamy, jak przy użyciu profesjonalnych metod skutecznie zlikwidować cellulit.

Dlaczego powstaje cellulit?

Cellulit to nieprawidłowo rozmieszczona pod powierzchnią skóry tkanka tłuszczowa (cellulit tłuszczowy) oraz efekt zatrzymania wody w organizmie (cellulit wodny). Niezależnie od przyczyny, dotyczy on większości kobiet i staje się przyczyną kompleksów, które wpływają na komfort życia oraz możliwość swobodnego odsłaniania ciała nie tylko w czasie letnich upałów, ale także w sytuacjach intymnych. Główną przyczyną powstawania cellulitu jest nieprawidłowe krążenie krwi i limfy, które towarzyszą m.in. kobietom prowadzącym siedzący tryb życia. Przyczyną pojawienia się tzw. „pomarańczowej skórki” są też zmiany hormonalne w okresie dojrzewania, ciąży i menopauzy, nadwaga oraz niektóre leki np. zawierające w składzie sterydy.

Profesjonalne i domowe metody zwalczania cellulitu

Istnieje kilka domowych sposobów zwalczania tzw. „pomarańczowej skórki”, jednak dopiero profesjonalne zabiegi redukujące cellulit, przynoszą najlepsze efekty.

– Idealnie gładkie i doskonale wymodelowane ciało to marzenie każdej kobiety. Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń, które pozwalają skutecznie i na długi czas pozbyć się tkanki tłuszczowej oraz widocznie wygładzić skórę – wyjaśnia specjalista z salonu kosmetycznego Art Derm w Gorlicach.

Jednym z najnowszych i najskuteczniejszych sposobów na cellulit jest zabieg z wykorzystaniem urządzenia Venus Legacy, które pozwala na trwałe usunięcie podskórnej tkanki tłuszczowej i redukcję cellulitu oraz zapewnia profesjonalny lifting skóry. Już po kilku seriach zabiegu można zauważyć wyraźną poprawę wyglądu skóry oraz cieszyć się jej idealną gładkością przez wiele długich miesięcy.

Z kolei domowe metody zwalczania cellulitu to m.in.:

  • stosowanie diety na cellulit,
  • aktywność fizyczna,
  • używanie kosmetyków redukujących tzw. „pomarańczową skórkę”,
  • usprawniające krążenie masaże szorstką rękawicą lub gąbką,
  • ćwiczenia na cellulit.

Powyższe metody na usuwanie cellulitu nie zawsze okazują się w pełni efektywne, dlatego warto od razu zdecydować się na specjalistyczne zabiegi, których skuteczność potwierdzona jest szeregiem badań i przynosi wymierne oraz długotrwałe efekty.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz