Materiał Partnera

Skuteczna windykacja za granicą – czy to możliwe?

Skuteczna windykacja za granicą – czy to możliwe?

Odzyskiwanie należności finansowych nie należy do prostych czynności. Szczególnym utrudnieniem staje się ucieczka dłużnika za granicę. Nierzadko w takich sytuacjach zwroty są niemal niemożliwe, jednak okazuje się, że pieniądze czy dobra mogą być z powodzeniem w całości odzyskane. W tym celu konieczne jest wynajęcie specjalistycznej agencji windykacyjnej, która zajmie się ściągnięciem długu nawet za granicą.

Odpowiednie działania

Windykacja nie jest łatwym procesem i wymaga sporego zaangażowania ze strony specjalistów. Muszą oni zasięgnąć przede wszystkim wielu informacji o dłużniku, dzięki czemu będą w stanie zlokalizować zarówno samą osobę, jak i ocenią jej aktualne możliwości finansowe. Zadanie to jest znacznie utrudnione w momencie, gdy dłużnik decyduje się na ucieczkę poza terytorium kraju. W takiej sytuacji niezbędne jest skorzystanie z profesjonalnej firmy windykacyjnej, która współpracuje z wieloma grupami operacyjnymi.

Specjaliści działają na terenie innych państw, a przekazywane przez informatorów dane odnośnie dłużników dają możliwość odzyskania należności. Firma windykacyjna Ex Lege specjalizuje się w ściąganiu długów zarówno na obszarze Polski, jak i poza jej granicami, np. na Ukrainie, w Rosji czy nawet w Europie Zachodniej. Kompleksowe usługi przeznaczone są dla firm i osób prywatnych, a grupa operacyjna po uzyskaniu niezbędnych informacji będzie w stanie przystąpić do realizacji czynności windykacyjnych. Czy są one gwarancją odzyskania długów?

Skuteczna windykacja

Przeprowadzenie skutecznej windykacji daje możliwość całkowitego odzyskania należności finansowych czy poszczególnych dóbr. Uzyskanie niezbędnych informacji na temat dłużnika w połączeniu z jego obserwacją przez grupę operacyjną prowadzi do odkrycia utajnionych ruchomości, nieruchomości czy środków pieniężnych. Jeśli firma windykacyjna stwierdzi, że dłużnik jest w stanie uregulować należności, przeprowadza niezbędne czynności w tym kierunku. Są one niezwykle skuteczne i znacznie szybsze niż działania komorników sądowych, którzy nierzadko nie są w stanie odzyskać długów w żadnym stopniu.

Warto zatem korzystać ze specjalistycznych firm windykacyjnych, które dodatkowo oferują możliwość przeprowadzenia czynności poza granicami kraju. Efektywna windykacja za granicą jest możliwa i co więcej – daje możliwość odzyskania wszystkich należności finansowych i innych dóbr. Należy jednak pamiętać o współpracy z doświadczonymi specjalistami, którzy dysponują grupą operacyjną posiadającą rozległe kontakty w krajach Europy Zachodniej oraz tych znajdujących się we wschodniej części kontynentu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz