Materiał Partnera

Skuteczna walka z kleszczami, w trosce o zdrowie naszych pupili

Skuteczna walka z kleszczami, w trosce o zdrowie naszych pupili

Posiadanie psa, kota, małych zwierząt futerkowych wiąże się z dużą odpowiedzialnością za stan ich zdrowia, właściwą troskę o ich rozwój, a także udzielanie pomocy, leczenia zwierząt w przypadku, gdy dopada ich choroba. Zobaczmy, w jaki sposób pomóc naszym pupilom przetrwać sezon wiosenno-letni przy wzmożonej aktywności pasożytów skóry, takich jak kleszcze, czy też pchły?

Przede wszystkim ważne jest wiedzieć, że żaden ze środków dostępnych na rynku raz zaaplikowanych naszemu psu, czy kotu nie spełni swej funkcji. Wszystkie dostępne preparaty ochronne działają okresowo. Jedne dłużej, drugie krócej, dlatego warto kupować środki przeciw kleszczom i pcheł jedynie w sprawdzonych punktach.

Przestrzegaj kalendarza – stosuj środki przeciw pasożytom regularnie

Nie ma środków idealnych, ale są lepszej i gorszej jakości. Nim zaaplikujemy swoim podopiecznym środek zwalczający pchły i kleszcze, w przypadku jeśli to twoje pierwsze zwierzę udaj się do lekarza weterynarii, który pomoże ci dobrać odpowiedni środek do wielkości, wieku i wagi twojego pupila. Na rynku są dostępne różne rodzaje preparatów przeciwko kleszczom:

  • Spray,
  • Obroża,
  • Płyn, krople typu spot-on,
  • Tabletki.

Nie wszystkie środki można stosować bezpiecznie i nie każde z nich są skuteczne. Doskonałym przykładem mogą być tu obroże i spraye, gdzie zarówno dawki leku są trudne do określenia, jak i sam komfort codziennego przebywania ze zwierzątkiem może być utrudniony. Obroże są skuteczne jedynie dla niektórych gatunków zwierząt, które nie posiadają gęstego podszerstka, który uniemożliwia przedostanie się substancji czynnych do skóry i zwalczeniu insektów, które w jakiś sposób zaatakowały zwierzę. Nie sprawdzą się również w domu z dziećmi, gdyż obroży przeciw pchelnej, nie należy dotykać.

 Spray, aby był skuteczny, musi być właściwie zaaplikowany. Przyjmuje się, że na 1 kg ciała potrzeba 20 psiknięć, jak zatem zabezpieczyć psa, który waży 15-20 kg?? Jest to absurdalne i niewykonalne. Jednak w przypadku małych zwierząt, szczeniąt, kociąt, gdzie inne sposoby walki z pasożytami skórnymi są zabronione to jedyny sposób na ochronę przeciw kleszczom.

Krople spot-on ochrona zwierzęcia i twój spokojny sen

Idealne są za to krople przeciw pchłom i kleszczom, które aplikowane na skórę zwierzęcia - dobrane do wagi pupila. Przykładem polecanego wysokiej jakości preparatu przeciw kleszczom w kroplach są produkty firmy Bioveta Polska sp. z o.o.

Jest to idealny środek zabezpieczający przed kleszczami nawet dla młodych zwierząt około 10 tygodnia życia. Mimo że podawane są one miejscowo, poprzez system podskórnych naczyń krwionośnych, substancje czynne chronią całego pupila aż do 4 tygodni przed pchłami i około 2 tygodni przed kleszczami.
Opracowanie:
Warszawa, Prosta 51
tel. 517 951 963
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz