Materiał Partnera

Skuteczna kontrola pracy kierowców

Skuteczna kontrola pracy kierowców

Firmy transportowe i przewozowe muszą w odpowiedni sposób kontrolować pracę swoich kierowców. Chodzi tu zarówno o przestrzeganie przepisów i nie dopuszczanie się naruszeń, jak i skrupulatne rozliczanie czasu pracy. W tej kwestii świetnym rozwiązaniem jest tachograf. Odpowiednie urządzenie pozwala z zgodzie z przepisami i wszelkimi normami prawnymi kontrolować pracę kierowców. Są to rozwiązania, powszechnie stosowane w firmach, które transportują towary na duże odległości. Wówczas wyposażenie samochodów w odpowiednie systemy daje możliwość lepszego rozliczenia się z kierowcą, ale również sprawdzenia czy odpowiednio wykonuje swoją pracę. Na rynku dostępne są obecnie tachografy cyfrowe oraz analogowe. Z każdego z nich można w odpowiedni sposób odczytywać dane i w kolejnym kroku je przetwarzać.

Wykorzystanie tachografów cyfrowych

Obecnie na rynku dostępne są nowoczesne programy komputerowe, które dają możliwość skutecznego przechowywania informacji o kierowcach oraz pojazdach firmowych. Dane, które do niego wprowadzimy pozwalają na analizowanie czasu pracy poszczególnych kierowców z uwzględnieniem przepisów prawa, dzięki temu można wychwycić wszelkie naruszenia w obrębie zachowania odpowiedniego czasu pracy. W tej kwestii zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze będą tachografy cyfrowe, które pozwalają na sprawne zgranie informacji do programu. Niezbędna jest jednak odpowiednia kalibracja tachografów cyfrowych, która pozwoli na ich sprawne funkcjonowanie. Takie usługi oferują profesjonalne firmy.

Tachografy analogowe

Na rynku powszechne są również tachografy analogowe. Urządzenia te wyróżniają się nieco inną funkcjonalnością niż powyższe, jednak również świetnie sprawdzają się w analizowaniu czasu pracy naszych kierowców. Usługi związane z odczytywaniem z nich informacji, to często również pobieranie danych z kart kierowców. Warto postawić na firmę posiadającą odpowiednie doświadczenie i wiedzę w tym zakresie.

Niezależnie od rodzaju wybranego tachografu, są to urządzenia, które wymagają umiejętnej obsługi, ale również regularnego serwisu i odpowiednich napraw w razie konieczności. Niezbędna często okazuje się również ich kalibracja. Są to usługi oferowane przez profesjonalne, specjalizujące się w takich zadaniach firmy. Najlepiej zdecydować się na skorzystanie z usług takiej, które posiada szerokie grono zadowolonych klientów, działa na rynku od dawna i budzi zaufanie.

Opracowanie:
Elbląg, Warszawska 127C
tel. 501 741 781
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz