Artykuł sponsorowany

Skup złomu. Co opłaca się sprzedawać? - Sztilek Adrian Greszta

Skup złomu. Co opłaca się sprzedawać? - Sztilek Adrian Greszta
Sprzedaż złomu to dobry sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Obecnie ceny metali są rekordowo wysokie i nic nie zapowiada, aby w najbliższym czasie miało to się zmienić. Nic więc dziwnego, że skupy złomu takie jak Sztilek Adrian Greszta już od dłuższego czasu notują wzmożony ruch klientów. Podpowiadamy więc, na czym można najwięcej zarobić.

Aluminium

Niższa cena skupu aluminium w porównaniu do innych metali kolorowych jest rekompensowana większą dostępnością tego metalu. Surowiec ten dzięki swoim parametrom i właściwościom fizycznym, takim jak doskonałe przewodnictwo cieplne i elektryczne jest używany w różnych gałęziach przemysłu. Najbardziej oczywistym produktem wykonanym z glinu są puszki po napojach, ale aluminium znajdziemy też m.in. w:

  • zakrętkach i kapslach,
  • częściach i elementach samochodowych (chłodnice, felgi, głowice i bloki silników)
  • narzędziach,
  • elektronice użytkowej,
  • instalacji grzewczej.

Cena na skupie uzależniona jest od postaci tego metalu i przykładowo za puszki płaci się w okolicach 7 zł/kg, ale już za chłodnice można otrzymać nawet 16 zł/kg.

Miedź

Miedź to jeden z cenniejszych surowców do złomowania. Skup miedzi za 1 kg tego kolorowego metalu płaci 30-37 zł. Jak podkreśla pracownik skupu złomu Sztilek z Adamowa:

Najwięcej warta jest miedź odzyskana z odizolowanych przewodów o średnicy powyżej 1 mm, czyli tak zwany złom millbery. To miedź w czystej postaci, bez żadnych zanieczyszczeń niemetalicznych i widocznych śladów utleniania. Równie wysoka cena obowiązuje na płaskowniki wykonane z tego materiału. Nieco mniej pieniędzy otrzymamy za złom miedziany średniej jakości tj. pobiał, piecyki i cewki.

Miedź to doskonały przewodnik prądu, więc można ją znaleźć dosłownie w każdym urządzeniu elektrycznym oraz w kablach instalacyjnych, obwodach w gniazdkach elektrycznych, przy oprawach świetlnych i wyłącznikach.

Mosiądz

Mosiądz jest stopem miedzi i cynku, gdzie zawartość tego drugiego metalu nie przekracza 40%. W skupach metali kolorowych cenowo ustępuje tylko miedzi. Mosiądz jest powszechnie używany w przemyśle i szeroko pojętym budownictwie w związku z czym jest świetnym przedmiotem do złomowania. Ze względu na swoją dużą odporność na korozję oraz właściwości antybakteryjne chętnie wykorzystuje się go w armaturze łazienkowej. Także dekarze w swoim zawodzie często stosują ten metal w postaci blach. Mosiężne ceowniki dodatkowo wzmacniają stalowe konstrukcje oraz słupy. Z kolei płaskowniki są wykorzystywane w obróbce skrawaniem. Mosiądz można też znaleźć w zamkach do drzwi, świecznikach, zawiasach, czy ozdobach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz