Materiał Partnera

Skup złomu, a ochrona środowiska – co mają ze sobą wspólnego?

Skup złomu, a ochrona środowiska – co mają ze sobą wspólnego?

W każdym gospodarstwie domowym, a w szczególności w zakładach przemysłowych gromadzi się spora ilość bezużytecznych metali, stali, kabli oraz różnego rodzaju urządzeń elektronicznych. Nieodpowiednie składowanie oraz wyrzucanie tych przedmiotów na śmietnik wiąże się ze znaczącym zagrożeniem dla środowiska naturalnego. Jedynym rozwiązaniem, dzięki któremu możesz chronić naszą planetę, jest skorzystanie z usług skupu złomu! Dlaczego?

Skup złomu – zmniejszenie strat ekonomicznych

Korzystaj z usług skupu złomu, np. Basta FHU, możesz liczyć na odpłatne pozbycie się metali kolorowych, stali, żeliwa, akumulatorów i wielu innych elementów metalowych. W ten sposób nie tylko zyskasz satysfakcjonujące wynagrodzenie za oddane przedmioty, ale przede wszystkim przyczynisz się do zmniejszenia ilości wydobywanych surowców i zapobiegniesz zbyt szybkiemu wyczerpywaniu się nieodnawialnych złóż.

Złom oddany na skup podlega segregacji, a następnie po oddzieleniu materiałów i substancji toksycznych – przekazywany jest do dalszej obróbki. W ten sposób możliwe jest ponowne wykorzystanie metali lub stali, a jednocześnie zredukowanie ryzyka skażenia środowiska dzięki odpowiedniej utylizacji toksycznych związków.

Nie możemy również zapomnieć o znacznie mniejszej ilości emitowanego dwutlenku węgla w związku z ponownym przetwórstwem metali.

Zminimalizowane ryzyko skażenia środowiska naturalnego

Wielu z nas zapomina, że działalność skupów złomu ma na celu nie tylko możliwość łatwego pozbycia się zalegających metali, ale też ochronę planety. Zgodna z obowiązującymi normami utylizacja elektroniki, metali kolorowych, kabli oraz różnego rodzaju urządzeń zapobiega nadmiernemu zanieczyszczaniu wysypisk śmieci. Co więcej, w przeciwieństwie do wysypisk śmieci, złom oddany na skup nie jest mieszany z pozostałymi odpadami.

Pamiętaj, że poprawne gospodarowanie złomem to jedyna, rozsądna droga do ochrony naszego już mocno zanieczyszczonego środowiska naturalnego, ale także redukcji powstawania tzw. dzikich wysypisk śmieci.

Opracowanie:
Nowe Grodziczno 31
tel. 502 208 174
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz