Materiał Partnera

Skrytki depozytowe – co może być przedmiotem przechowywania?

Skrytki depozytowe – co może być przedmiotem przechowywania?

Będąc właścicielem majątku prywatnego bądź firmowego, warto rozważyć zabezpieczenie części majątku w miejscu niezwiązanym bezpośrednio z siedzibą firmy, czy też naszym domem. Alarmy i dobry zamek nie zawsze wystarczą by chronić najcenniejsze rzeczy. Przypadkowe zalanie, ogień może bezpowrotnie zniszczyć ważne przedmioty i dokumenty i najlepszym sposobem ich zabezpieczenia będzie umieszczenie w skrytce depozytowej oferowanej przez firmę "24sejf".

Skrytki depozytowe, zwane też skrytkami bankowymi, które wielkością mogą być dostosowane do wielkości przechowywanego mienia. Co do zasady, o jej zawartości ze względów bezpieczeństwa wie wyłącznie klient wynajmujący skrytkę w skarbcu.

Kto może wynająć skrytkę depozytową i do jakich celów może być użyta?

Ze skrytki depozytowej może korzystać jedynie osoba dorosła, dysponująca ważnym dokumentem tożsamości, która zawarła z depozytariuszem umowę najmu Skrytki Depozytowej. Mogą nimi być:

 • osoby fizyczne,
 • osoby prawne
 • jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej,

co ważne, mogą to być zarówno rezydenci, jak i nierezydenci Rzeczpospolitej Polskiej.

W skrytce depozytowej można przechowywać dowolne ważne dla nas przedmioty użytku codziennego, papiery lub przedmioty wartościowe, gotówkę, dokumenty, biżuterię, klejnoty, metale szlachetne, dzieła sztuki czy też inne rzeczy ruchome, pod warunkiem, że nie będą to:

 • materiały promieniotwórcze, łatwopalne, wybuchowe, duszące, toksyczne, żrące;
 • amunicja;
 • broń;
 • rzeczy pochodzące z przestępstwa;
 • środki odurzające i psychotropowe, narkotyki;
 • materiały zagrażające życiu i zdrowiu;
 • organy ludzkie lub zwierzęce, żywe lub martwe okazy zwierząt;
 • rzeczy ulegające zepsuciu;
 • rzeczy wydzielające zapach lub emitujące dźwięk;
 • każda rzecz, której posiadanie według polskiego prawa jest zabronione.

Warto korzystać ze skrytek depozytowych, jak te oferowane przez firmę Skrytki depozytowe 24 Sejf, gdyż dzięki niemu zyskujesz 100% gwarancji, że tylko ty będziesz kontrolował, co dzieje się z najważniejszymi dla ciebie przedmiotami, najważniejszymi dokumentami w firmie, czy też pamiątkami rodzinnymi.

Dlaczego przechowywanie danych w skrytce depozytowej jest bezpieczne?

Skrytki bankowe oferowane przez skarbce są najbezpieczniejszą formą przechowywania najcenniejszych przedmiotów, nie tylko osób bardzo zamożnych, umowę najmu skrytki depozytowej można bowiem podpisać bez względu na posiadaną wielkość majątku.

Wynajmując skrytkę depozytową, stajemy się posiadaczem jedynego kluczyka otwierającego ją. Każda skrytka depozytowa ma certyfikowany homologowany zamek, do którego dostępu nie ma nawet pracownik skarbca. Skrytka posiada 2 kluczyki i specjalną elektroniczną kartę dostępu, które są niezbędne do wejścia do skarbca. Co ważne w renomowanych firmach oferujących skrytki bankowe możliwe jest korzystanie z nich 24h na dobę, a sam budynek jest chroniony systemem kamer, czujników przeciwpożarowych, sejsmicznych, czy też czujników dbających o utrzymanie stałej niskiej wilgotności i temperatury otoczenia.

Opracowanie:
Wrocław, Krakowska 52
tel. 500 294 411
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz