Materiał Partnera

Skrawek lata w sercu zimy – ogrody zimowe SIMBUD

Skrawek lata w sercu zimy – ogrody zimowe SIMBUD

Ogrody zimowe w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Przez jednych są uważane za niepotrzebny wydatek, dla innych stanowią interesujące urozmaicenie budynku. Można w nich uprawiać egzotyczne odmiany roślin, ale też klasyczne, polskie kwiaty i krzewy. Firma SIMBUD od lat zajmuje się projektowaniem i budową ogrodów zimowych, posiadając na swoim koncie setki zadowolonych klientów.

Dlaczego warto posiadać ogród zimowy?

Ogrody zimowe to przede wszystkim miejsce, w którym domownicy i goście mogą się zrelaksować w otoczeniu roślin. Można wyposażyć je w meble, tworząc swego rodzaju pokój dzienny lub gabinet. Zostało naukowo udowodnione, że wszelkiego rodzaju ogrody zimowe, altany czy oranżerie mają pozytywny wpływ na samopoczucie człowieka i pomagają walczyć z jesienną depresją.

Ogrody zimowe, a kwestie prawne

Wiele osób zgłaszających się do SIMBUD w sprawie ogrodów zimowych ma wątpliwości, czy budowanie ich na swojej działce wiąże się ze skomplikowaną dokumentacją. Zwykle ogrody zimowe nie wymagają pozwolenia. Wystarczy tylko zgłosić ich budowę w urzędzie gminy lub starostwie. Należy jednak pamiętać, że są dwa przypadki, kiedy pozwolenie może być wymagane:

  1. Kiedy ogród zimowy przekracza powierzchnię 25 metrów kwadratowych.
  2. Gdy ogród zostaje dobudowywany jako nieodłączny element istniejącego już budynku.

Aby nie było niejasności, warto spytać w urzędzie gminy, czy budowany obiekt nie będzie wymagał pozwolenia.

Konstrukcje ogrodów zimowych

Trzeba pamiętać, że konstrukcja ogrodu zimowego powinna być trwała i solidna. Zarówno elementy szkieletu, jak i szyby muszą być odporne na mrozy i wahania temperatur. Przez okres jesienno-zimowy różnica temperatury wewnętrznej i zewnętrznej będzie naprawdę wysoka, dlatego nie warto powierzać budowania ogrodów zimowych amatorom, posiadającym materiały z niecertyfikowanych źródeł. Najlepszym wyjściem są konstrukcje aluminiowe, które nie wymagają okresowej konserwacji.

Pomysły na ogrody zimowe

Podstawą dobrze prezentującego się ogrodu zimowego jest odpowiedni projekt, a także dobór materiałów. Firma SIMBUD posiada wiele różnorodnych projektów, a doświadczeni pracownicy pomogą dostosować je do indywidualnych oczekiwań klienta. Im większy ogród, tym lepiej można go zaaranżować. W przypadku tych naprawdę małych dobrym sposobem będzie urządzenie ich na styl gabinetu: rośliny należy rozmieścić po całej powierzchni ogrodu, natomiast meble powinny stanowić tylko dodatek w formie pojedynczych foteli lub biurka. Przy sporych ogrodach, warto zadbać o to, aby móc się nim cieszyć również w większym gronie przyjaciół, tworząc swego rodzaju pokój dzienny wyposażony w duże, wygodne siedziska. Popularnym trendem wśród osób decydujących się na ogrody zimowe jest również montowanie hamaków, które nadają miejscu jeszcze bardziej egzotyczny klimat.

Opracowanie:
Wrocław, Krzemieniecka 46D
tel. 71 793 55 44
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz