Materiał Partnera

Skorzystaj z pomocy rzeczoznawcy budowlanego

Skorzystaj z pomocy rzeczoznawcy budowlanego

Planujesz zakup nieruchomości i zdecydowałeś się na ofertę kupna starego budynku, który wymaga remontu, wystąpiła awaria elementu konstrukcyjnego budynku lub budowli, planujesz przebudowę a nie posiadasz dokumentacji archiwalnej? A może potrzebujesz odpowiedniego kosztorysu, analizy przy remoncie czy przebudowie lub martwisz się gdy wystąpiła awaria jakiegoś elementu w twojej nieruchomości? W dzisiejszych czasach opłacalne wydaje się nie tylko budowanie nowego obiektu. Na straży Twojej inwestycji powinien stać rzeczoznawca budowlany, który posiada wiedzę techniczną przewyższającą kwalifikacje osób posiadających tylko uprawnienia budowlane.

Jak wybrać rzeczoznawcę budowlanego?

Jeśli zdecydowałeś się na kupno starego domu, planujesz przebudowę lub rozbudowę, nie zostało Ci nic innego jak skorzystanie z pomocy rzeczoznawcy budowlanego. Najlepiej kierować się po pomoc do rzeczoznawców, którzy nie tylko mają pozytywne opinie wśród klientów, ale też bardzo szeroki zakres oferowanych usług. Coraz więcej firm łączy dwie funkcje: pracowni projektowo-architektoniczno-budowlanych oraz wyspecjalizowanych biur rzeczoznawców budowlanych. Wybierając rzeczoznawców właśnie o takim profilu, będziesz miał pewność, że wszystkie porady i analizy zostaną przygotowane w odpowiedni sposób – rzeczoznawcy ci mają bowiem nie tylko teoretyczną wiedzę budowlaną, ale również praktyczną, wykorzystywaną na własnych placach budowy. Takie pracownie projektowe jak Biuro Projektowe Jan Dworzycki z Tomaszowa Lubelskiego oferują usługi z zakresu projektowania i rzeczoznawstwa budowlanego, a także szerokiej diagnostyki konstrukcji. Przy Twojej inwestycji właśnie tacy fachowcy będą Ci potrzebni: najpierw wycenią całą nieruchomość oraz koszt jej remontu, naprawy czy przebudowy, a potem zrobią wszystko, aby zoptymalizować koszty bez ustępstw jakościowych!

Analiza techniczna – najważniejsze informacje

Ta część pracy przy nowo zakupionej nieruchomości jest bardzo ważna, zwłaszcza jeśli chodzi o stare budynki. Najlepsi rzeczoznawcy budowlani wykonają ekspertyzę techniczną mającą na celu sprawdzenie stanu technicznego budynku. Jest to nieodzowny element zarówno procesu remontu, w przypadku awarii elementu konstrukcyjnego budynku, jak i pomocy przy podjęciu decyzji kupna nieruchomości. Analiza techniczna jako szereg czynności zmierzających do prawidłowego zaplanowania prac remontowych wymaga kompleksowej diagnostyki budowlanej i jest nieodzowną częścią procesu renowacji, remontu, wzmocnienia i odbudowy budynków czy budowli. Ma ona na celu zbadanie, udokumentowanie i odpowiednie zakwalifikowanie danego elementu budowli, spełniając wszystkie normy budowlane. Najlepsze biura rzeczoznawców budowlanych działają w ramach metodologii diagnostycznej. Proces ten polega na wykonaniu odpowiednich pomiarów i ich analizie – jedną z takich analiz jest analiza statyczno-wytrzymałościowa. Rozpoznaje się również wszelkie uszkodzenia i ustala nośność elementów konstrukcyjnych. Przyrządy do pomiarów inwentaryzacyjno-diagnostycznych to skomplikowane urządzenia elektroniczne pozwalające na precyzyjne określenie stanu danego elementu. Dzięki temu nie będziesz miał wątpliwości, czy dana inwestycja jest opłacalna – pomaga to określić koszt remontu, a także wartość właściwą całej nieruchomości. Badania zakładają między innymi określenie jakości betonu, pomiary grubościomierzem ultradźwiękowym (pomiar materiałów ze stali, aluminium, stopów miedzi, szkła i innych tworzyw sztucznych), a także przy wykorzystaniu urządzeń do lokalizacji i przebiegu zbrojenia w konstrukcjach żelbetowych. Jeśli wybierzesz pracownię projektową połączoną z biurem rzeczoznawcy budowlanego, remont Twojej inwestycji przebiegnie znacznie szybciej!

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz