Materiał Partnera

Skórzana tapicerka jak nowa – jak najlepiej samodzielnie dbać o wnętrze samochodu? Poradnik

Skórzana tapicerka jak nowa – jak najlepiej samodzielnie dbać o wnętrze samochodu? Poradnik

Każdy z nas lubi produkty wykonane ze skóry – zaczynając od butów, a na sofie stojącej w salonie kończąc. Skóra jest materiałem naturalnym, używanym przez człowieka od tysięcy lat. Skórzana tapicerka pojawia się też w luksusowych autach. Odpowiednio pielęgnowana może przetrwać bardzo wiele lat i nieustannie będzie cieszyć nasze oczy. Jeśli jednak ją zaniedbamy, szybko zrobi się nieestetyczna i nieprzyjemna w dotyku. Podpowiadamy, jak w prosty sposób zadbać o to, by skórzana tapicerka na dłużej zachowała blask.

W samochodzie

Skórzana tapicerka w samochodzie świadczy o jego luksusowym charakterze. Niestety tapicerka w aucie jest też bardzo narażona na zniszczenie ze względu na natężoną eksploatację. To dlatego pielęgnacja takiej tapicerki powinna być dla nas priorytetem. To ważne, bo zadbana tapicerka znacznie podnosi wartość każdego auta. Specjaliści polecają, by skórzaną tapicerkę w samochodzie czyścić i pielęgnować przynajmniej raz na trzy miesiące – w ten sposób możemy uzyskać najlepszy efekt. Potrzebujemy do tego tylko kilku profesjonalnych produktów i odrobiny czasu. Pielęgnacją tapicerki w aucie bez trudu zajmiemy się samodzielnie. Preparaty, które są do tego niezbędne, znajdziemy na przykład w sklepie internetowym firmy PHU Alama Alicja Głodek, www.czyszczenieskory.pl i czyszczenieskory.com. Oprócz zwykłych produktów do pielęgnacji znajdziemy tam też takie, które pomogą nam pozbyć się trudnych plam, albo poddać renowacji bardzo zniszczoną tapicerkę.

Jak pielęgnować tapicerkę w samochodzie?

Prace pielęgnacyjne powinniśmy zacząć od dokładnego odkurzenia wnętrza samochodu. Kolejny krok to czyszczenie i konserwacja tapicerki  . Do tego zabiegu polecamy zestaw MIDI AUTO firmy Uniters, który zawiera delikatny środek czyszczący Soft Cleaner oraz środek konserwujący – Protection Cream. Jeśli mamy do czynienia z wyjątkowo mocno zużytą tapicerką, niezbędny może okazać się specjalny barwnik, który nada wytartej skórze odpowiedni kolor i zlikwiduje wszystkie przetarcia tapicerki. Firma PHU Alama dorabia barwniki na podstawie przesłanej próbki skóry lub zagłówka. Posiada najnowocześniejszy system dorabiania barwników Sherlock Color. Barwniki są bardzo wytrzymałe i odporne na ścieranie.

Jeżeli na naszej tapicerce są tłuste plamy – na przykład od szminki, możemy je usunąć przy pomocy odplamiaczy dostępnych w ofercie wspomnianego wyżej sklepu internetowego. Do rutynowej pielęgnacji powinien nam jednak wystarczyć zestaw złożony z preparatu czyszczącego, pielęgnującego i specjalnej ściereczki. Regularnie dbając o tapicerkę, mamy pewność, że będzie pięknie wyglądała przez wiele lat.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz