Materiał Partnera

Skarpety i rajstopy – moda, która nie przeminie!

Skarpety i rajstopy – moda, która nie przeminie!

Skarpety i rajstopy to odzież, która sprzedaje się każdego dnia w tysiącach sztuk. Kiedyś wyroby te pełni rolę swoistego zabezpieczenia przed utratą ciepła. Dzisiaj są traktowane, jako awangarda modowa, ciekawy element danej stylizacji, czy podkreślenie charakteru wyglądu. Warto zatem wiedzieć, jakimi prawami rządzi się rynek produkcji i sprzedaży skarpet oraz rajstop.

Wyroby dziewiarskie nie muszą być nudne

Ostatnie lata w modzie udowodniły, że wybory dziewiarskie takie jak rajstopy i skarpety nie muszą być nudne. Dzisiaj dominuje bogatość intensywnych kolorów, które łączą się ze sobą. Dzięki temu różnego rodzaju skarpety i rajstopy wykorzystywane są, jako ciekawe elementy dekoracyjne stylizacji casualowych, eleganckich, a także sportowych. Popularne jest między innymi zakładanie kabaretek do jeansów z dziurami i modnych sneakersów w różnych kolorach, czy też zakładanie wzorzystych, długich skarpet do chinosów i butów typu brogue, co najchętniej wykorzystują grupy określane hipsterami. Dowodem na olbrzymie zamiłowanie do skarpet w ostatnich latach, jest ich wykorzystanie nawet do sukienek czy spódniczek – zarówno w wersji z butami sportowymi, jak i szpilkami!

Hurtownie wyrobów dziewiarskich

Szerokie zastosowanie skarpet i rajstop w wyszukanych stylizacjach przełożyło się również na wzrost sprzedaży wszystkich wyrobów dziewiarskich. Oczywiście największą ich ilość stanowią produkty standardowe, które wykorzystywane są przez wszystkie osoby w różnym wieku. Mowa tutaj o skarpetkach dziecięcych, stópkach, podkolanówkach, skarpetach garniturowych, skarpetach narciarskich, czy też sportowych, nieuciskowych oraz wełnianych. Są one rozprowadzane przez wyspecjalizowane hurtownie, obsługujące liczne sklepy branżowe, czy butiki. Jednym z takich podmiotów jest przedsiębiorstwo PPH Bonia, które posiada w swoim asortymencie ponad 120 różnych rodzajów skarpet i rajstop.

Jakość wyrobów ma znaczenie

W ostatnich latach, między innymi w związku z tym, iż skarpety oraz rajstopy stały się częścią ciekawych stylizacji, można zauważyć znaczny wzrost jakości tychże wyrobów. Wiele z nich nadal można kupić za bardzo małe pieniądze, ale na rynku można znaleźć również produkty o znacznie wyższej cenie. Nie na koszty jedna warto zwracać uwagę, ale na materiał. Najlepsze skarpety i rajstopy wykonane są z bawełny czesanej, bawełny regenerowanej, bawełny wiskozowej, czy lycry i mikrofibry w przypadku produktów dla kobiet. Tego typu materiały zapewniają idealny mikroklimat pomiędzy tkaniną i skórą, co związane jest z odpowiednim wchłanianiem wilgoci, zapewnianiem wyznaczonego poziomu przepuszczalności powietrza, a także ciepła. Dzięki temu najlepsze wyroby dziewiarskie charakteryzują się nie tylko ciekawym wyglądem, ale również jakością, co ma związek między innymi z wyeliminowaniem takiego problemu, jak przegrzanie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz