Materiał Partnera

Siłowniki hydrauliczne – istota ich regeneracji

Siłowniki hydrauliczne – istota ich regeneracji

Obecnie w budownictwie, rolnictwie, transporcie bliskim, czy też w różnych branżach przemysłowych, wykorzystuje się zaawansowane technologicznie urządzenia, pojazdy i sprzęty, które oparte są m.in. o pracę siłowników hydraulicznych. Olbrzymie natężenie codziennej ich eksploatacji wymaga zaś przeprowadzania działań regeneracyjnych i serwisowych. Tym zajmują się w środowisku biznesowym w Polsce tylko specjalistyczne  warsztaty.

Siłowniki hydrauliczne – szeroko wykorzystywana technika

Obecnie dział hydrauliki siłowej stale się rozwija i jest wykorzystywany w różnych branżach. Odmienne konstrukcyjnie i wymiarowo siłowniki hydrauliczne, wykorzystywane są bowiem między innymi w koparkach, ładowarkach, hakowcach, HDS, dźwigach budowlanych, podnośnikach koszowych i nożycowych, przyczepach, naczepach, wózkach widłowych, podestach ruchomych, maszynach przemysłowych czy przy budowie wielu maszyn rolniczych i leśnych, itd.

Wysoki poziom codziennej eksploatacji takich komponentów pojazdów i różnych sprzętów, jak siłowniki hydrauliczne, powoduje stosunkowo szybkie zużycie różnego typu elementów, które powinny być regenerowane lub też wymieniane. Warto przy tym wiedzieć, że działania serwisowe mogą dotyczyć uszczelnienia, wymiany elementów prowadzących, łożysk wahliwych lub tulei ślizgowych,  tłoczysk, cylindrów, tłoków, dławnic, czy takich działań, jak: regeneracja gładzi tłoczyska, szlifowanie wewnętrznej powierzchni cylindra, tulejowanie uszu mocujących siłownik, spawania a także kontroli jakości – mowa o próbie ciśnieniowej.

Specjalistyczne warsztaty serwisowe siłowników hydraulicznych

Siłowniki hydrauliczne stosowane obecnie w maszynach i pojazdach budowlanych, rolniczych, transportu bliskiego, czy tych leśnych, mogą różnić się swoją konstrukcją, jakością, wielkością, a także parametrami technicznymi: maksymalnym ciśnieniem pracy, ciśnieniem chwilowym, dedykowanym czynnikiem chwilowym, maksymalną prędkością tłoka, zakresem temperatury pracy itp. To między innymi ta olbrzymia różnorodność gatunkowa powoduje, że obecnie serwisowaniem siłowników hydraulicznych, zajmują się tylko dedykowane warsztaty naprawcze i regenerujące. Jednym z nich jest firma LILLA-HYDRO, która działa na rynku już od 1982 roku! To między innymi dlatego jest ona najlepszym z możliwych partnerów różnych przedsiębiorstw. Zalety tak doświadczonego warsztatu to bowiem: szybka realizacja serwisu, zapewnianie oryginalnych części, dorobienie uszczelnień i części nietypowych czy stosowanie metodologii naprawczych wyznaczonych przez producentów danych konstrukcji. Warsztat LILLA-HYDRO sprawnie radzi sobie również z uszkodzeniami oraz usterkami wszelkiego typu siłowników hydraulicznych, pomp różnego rodzaju, rozdzielaczy, orbitroli, zaworów itd.

Opracowanie:
Turze, Długa 76
tel. 58 536 76 73
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz