Materiał Partnera

Siatki metalowe w życiu zwierząt

Siatki metalowe w życiu zwierząt

Wiele żyjących na wolności gatunków zwierząt potrzebuje często pomocy ludzi, by funkcjonować i rozwijać się w pełni sprawnie. To właśnie dzięki siatkom metalowym można je chociażby właściwie naprowadzać, a szerokie zastosowanie tego typu produktu pozwala na dopasowanie go do potrzeb każdego wymagającego pomocy gatunku. Kiedy więc i w przypadku jakich zwierząt stosuje się siatki metalowe?

Pomoc dla pszczelarza

Pyszny, słodki miód, pszczeli wosk czy mleczko, z których wytwarza się między innymi kosmetyki – to tylko niektóre produkty powstające dzięki pszczołom. Ich opiekunowie muszą jednak zachować ostrożność w pracy z tymi owadami, potrafią one bowiem użądlić, co dla osoby z alergią może być nawet śmiertelne. Z tego powodu pszczelarze zaopatrują się w specjalny strój, dzięki któremu mogą czuwać nad ulami oraz w pełni bezpieczne wykonywać swoją pracę. Odpowiednią tkaną siatką metalową wypełnia się dennice w ulu, należy jednak pamiętać o właściwych rozmiarach – oczka muszą być na tyle małe, by pszczoły nie mogły się przez nie przedostać. Osiatkowana dennica jest pomocna w dodatkowej wentylacji oraz utrzymaniu higieny w ulu – wszystko, co spadnie na dno, zabezpieczone jest właśnie za pomocą siatki. Najczęstszym wyborem pszczelarzy są produkty z oferty renomowanej firmy Rozamet. Producent siatek metalowych, które są wykonane w najwyższej jakości. Dzięki temu można uzyskać w ulu warunki podobne do tych panujących w naturalnej dziupli pszczelej. Wybór właściwej siatki metalowej pomaga zatem w pszczelarstwie, co przekłada się na komfort owadów i ich efektywność. Warto zatem wybrać właściwy produkt, który zapewni idealne warunki pszczołom.

Ochrona dla najmniejszych

Okazuje się jednak, że siatki metalowe to nie tylko element specjalnej konstrukcji ula, pomagającej pszczołom. To też ochrona przed różnego typu zagrożeniami – naprowadza się za ich pomocą zwierzęta w taki sposób, by nie zginęły one w nienaturalny sposób, np. wpadając pod koła samochodów poruszających się po okolicznej drodze. Z tej właśnie przyczyny instaluje się specjalistyczne siatki metalowe, przez które nie mogą się przedostać płazy, gady i inne zwierzęta niewielkich rozmiarów. W ten sposób znacznie redukuje się ich śmiertelność wynikającą z poruszania się w niewłaściwych strefach, eksploatowanych przez człowieka. Okazuje się zatem, że siatki metalowe to niekoniecznie ogrodzenie przy fabryce – to wyjątkowe produkty, które służą do ochrony małych zwierząt, gwarantujące też odpowiednie właściwości pszczelego ula. Warto jednak zadbać o to, by siatka taka została wykonana przez najlepszego producenta – najwyższa jakość to gwarancja trwałości na lata.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz