Materiał Partnera

Sesja narzeczeńska – jak się na nią przygotować?

Sesja narzeczeńska – jak się na nią przygotować?

Sesja narzeczeńska odbywa się zazwyczaj kilka miesięcy lub tygodni przed ślubem. Dzięki niej przyszli małżonkowie mogą poznać fotografa, który będzie wykonał zdjęcia w dniu ślubu, nauczyć się obcowania z aparatem i profesjonalnego pozowania do zdjęć. To przedsmak sesji ślubnej i szansa na  otwarcie się przed czymś nowym i nieznanym. 

Sesja narzeczeńska – co powinniście wiedzieć?

Zdjęcia narzeczeńskie powinny być wykonane w miejscu, w którym narzeczeni czują się swobodnie, np. w pobliskim parku, ulubionej kawiarni lub miejscu, które przywodzi na myśl pozytywne skojarzenia. Najlepszą porą na sesję są godziny poranne (chwilę po wschodzie słońca) lub tzw. golden hours, czyli późne popołudnie.

Wiele par, chcąc ubarwić sesję, decyduje się na wprowadzenie rekwizytów – to dobry pomysł, o ile akcesoria nie będą zbyt przytłaczające. Balony, kolorowe szaliki, parasolki czy bukiety kwiatów, sprawdzą się o wiele lepiej niż ciężkie przedmioty i pstrokate dekoracje. Równie istotny jest strój – ubrania nie mogą krępować ruchów i powodować dyskomfort. Sesja narzeczeńska powinna być maksymalnie naturalna i skupiona na głównych bohaterach, a nie ich strojach.

Jak wykorzystać fotografie z sesji narzeczeńskiej?

Subtelne zdjęcia z sesji nie muszą od razu trafić do albumów i ramek. Wiele par wykorzystuje fotografie do ozdobienia sali weselnej lub udekorowania zaproszeń. Co więcej, pięknie zdobiona fotoksiążka od fotografa może zostać podarowana rodzicom i chrzestnym w dniu ślubu.

Jak wybrać odpowiednie miejsce na sesje?

Wybór miejsca to kwestia indywidualna, ale z pomocą dobrego fotografa, takiego jak Difragma Fotostudio Jakub Waszczuk, można dobrać lokację, która będzie atrakcyjna pod względem wizualnym i bliska sercu pary narzeczeńskiej.

Wiele par czuje skrępowanie, fotografując się w miejscach publicznych, dlatego najbezpieczniejszym wyborem będzie las, park lub ogród.  Naturalne otoczenie sprzyja wyciszeniu i pozwala uspokoić natłok myśli. Leśne plenery dają wręcz nieograniczone możliwości. A jeżeli nie las, to może urokliwy rynek staromiejski albo wąskie i nieuczęszczane uliczki? Bez względu na to, jakie miejsce wybierzecie, ważne, abyście czuli się swobodnie.

Jak ubrać się na sesję?

Strój casualowy czy formalny? Dobór odpowiedniego stroju może stanowić problem, niemniej zawsze warto kierować się zasadą – im naturalniej, tym lepiej. Przerysowane i zbyt eleganckie stroje nie będą współgrały z duchem sesji. Z drugiej strony zbyt luźny ubiór może deformować sylwetkę i prezentować się dość niechlujnie. Jeżeli para narzeczonych planuje wręczyć zdjęcia członkom rodziny w dniu ślubu, lepiej postawić na niewymuszoną elegancję i naturalny, acz staranny, makijaż.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz