Artykuł sponsorowany

Separatory magnetyczne - co warto o nich wiedzieć?

Separatory magnetyczne - co warto o nich wiedzieć?

Na rynku możemy się spotkać z wieloma firmami, które zajmują się produkcją separatorów magnetycznych. Separatory magnetyczne to nic innego jak urządzenia, które służą do oddzielania metali z materiałów sypkich lub płynnych. Separatory znajdują zastosowanie w przeróżnych gałęziach przemysłu. Jakie wyróżniamy separatory magnetyczne? Co warto o nich wiedzieć? O tym w naszym artykule. Zachęcamy do przeczytania.

Separatory do materiałów sypkich

Czym są separatory do materiałów sypkich? To nic innego jak urządzenia magnetyczne, które znajdują zastosowanie w usuwaniu drobnych metali z różnych materiałów sypkich. Różnego rodzaju zanieczyszczenia często zdarzają się podczas procesu czy też razem z produktem wejściowym, czy też w wyniku stopniowego zużywania się części w procesie produkcji. Z separatorami do materiałów sypkich możemy się spotkać na przykład w branży spożywczej, ceramicznej, chemicznej i w wielu innych. 

Warto poświęcić chwilę i zapoznać się z ofertą firmy Magnepol z Warszawy, która ma w swojej ofercie między innymi separatory do materiałów sypkich. Oprócz tego w jej ofercie znajdziemy również separatory do materiałów płynnych, jak i magnesy i wyroby magnetyczne. Zachęcamy do zapoznania się z jej ofertą.

Separatory do materiałów płynnych

Separatory do materiałów płynnych podobnie jak te do materiałów sypkich to urządzenia magnetyczne, których zadaniem jest usunięcie ewentualnych zanieczyszczeń ferromagnetycznych z cieczy o różnych gęstościach. Tego rodzaju separatory znalazły zastosowanie przede wszystkim w przemyśle spożywczym - doskonale się sprawdzają podczas oczyszczania np. płynnej czekolady.

Magnesy i wyroby magnetyczne

W ofercie firmy Magnepol spotkamy się również z ciekawą ofertą uchwytów i chwytaków magnetycznych, które stosuje się jako zaczepy, elementy mocowań, magnesy do wyławiania metalowych elementów, a także wersje z rączką do sprawdzania metali kolorowych w punktach skupu złomu lub jako testery w laboratoriach. Firma z Warszawy oferuje:

  • magnesy z uchem - stosuje je się przede wszystkim do mocowania przedmiotów do metalowych powierzchni, jak i do eksploracji zbiorników wodnych i rzek,
  • magnesy kwasoodporne - stosuje je się do wyławiania detali z wanien galwanizacyjnych,
  • wałki magnetyczne z rączką - są niezbędne w punktach skupu złomu, warsztatach obróbki metali, a także przyzakładowych laboratoriach do kontroli jakości produktu,
  • szczotki magnetyczne - stosuje je się do utrzymywania w czystości powierzchni podłóg i placów,
  • wycieraczki magnetyczne - stosowane są przy przejściach z pomieszczeń warsztatowych,
  • magnesy ręczne - służą do rozpoznawania i segregowania metali.

Na sam koniec przyda się kilka słów podsumowania. Jak możemy wyżej zauważyć, istnieje wiele rzeczy, które zdecydowanie warto wiedzieć o separatorach magnetycznych. Zachęcamy jeszcze raz do zapoznania się z ofertą firmy Magnepol z Warszawy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz