Materiał Partnera

Sekrety przyrządzania wołowiny na grillu

Sekrety przyrządzania wołowiny na grillu

Na ruszcie grilla możemy umieścić tak naprawdę dowolny kawałek mięsa, niezależnie od jego rodzaju. Nie oznacza to jednakże, że każdy z nich możemy przyprawić jednakowo lub jednakowo przyrządzić – wręcz przeciwnie. Każdy rodzaj mięsa wymaga odpowiedniego traktowania, dopasowanej marynaty i specyficznego traktowania. Szczególną uwagę warto zwrócić na zasady grillowania wołowiny.

Wołowina z grilla – dla wymagających

Dla wszystkich z nas, którym znudziła się klasyczna kiełbasa czy karkówka z grilla profesjonalne masarnie – takie jak firma Herold – oferują prawdziwy rarytas: wołowinę. Jeśli tylko zadbamy o to, by odpowiednio ją doprawić oraz przyrządzić z pewnością pokochamy jej smak. Pierwszym etapem planowania uczty z udziałem wołowiny jest przede wszystkim wybór odpowiedniego kawałka mięsa. Najlepiej decydować spomiędzy polędwicy, rostbefu i antrykotu. Musimy zwrócić uwagę na jego kolor. Dobrej jakości wołowina jest intensywnie czerwona, natomiast występujący w niej tłuszcz – biały. Warto przyjrzeć się także powierzchni mięsa – powinna być lekko matowa. Oczywiście dobra wołowina powinna być także lekko wilgotna. Tak wybrany kawałek mięsa możemy z całą pewnością po odpowiednim zamarynowaniu umieścić na ruszcie grilla.

Tajniki grillowania wołowiny

Przyrządzając marynatę do wołowiny, którą zamierzamy przygotować na grillu nie powinniśmy używać do jej zrobienia musztardy, octu czy wina. Powodują one, że wołowina skruszeje, co w przypadku tego mięsa jest efektem niepożądanym. Samo marynowanie powinno się zresztą odbywać bardzo krótko – wołowinie wystarczy kilka minut. Marynata powinna być delikatna, nie powinniśmy także przesadzać z ilością soli, która może sprawić, że wołowina stwardnieje. Jeżeli mamy najlepszej jakości stek wołowy, wystarczy nam tak naprawdę posmarowanie wołowiny tłuszczem i lekkie posolenie. Jeżeli chcemy dodać jakieś przyprawy, najlepiej postawić na prostotę – świeży pieprz, liście laurowe, ziele angielskie, rozmaryn, czosnek i tymianek sprawdzą się znakomicie. Warto wiedzieć, że wołowina ma tendencję do kurczenia się podczas obróbki termicznej. Aby zniwelować ten efekt warto naciąć kawałki mięsa na brzegach. Unikajmy nakłuwania wołowiny widelcem – sprawi to, że mięso łatwo straci swoje soki. Grillując wołowinę nie powinniśmy jej przykrywać, aby na jej powierzchni nie powstała para. Jeśli dostosujemy się do tych zasad, z pewnością przyrządzimy idealną wołowinę z grilla. Nie bez znaczenia jest jednak także dobór dodatków, które podkreślą jej smak. Najlepiej podawać ją ze słodkimi, malinowymi pomidorami oraz chrupiącymi sałatami – takimi jak chociażby sałata lodowa.

Opracowanie:
Zblewo, Młyńska 9
tel. 58 588 32 05
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz