Materiał Partnera

Schody metalowe - zalety i wady

Schody metalowe - zalety i wady

W ostatnich latach, schody metalowe zaczęły cieszyć się naprawdę dużą popularnością. Nie ma jednak w tym nic dziwnego, ponieważ wyglądają elegancko! Jeszcze do niedawna, schody metalowe kojarzone były jedynie z wnętrzami urzędów, jednak to się zmieniło. Schody te świetnie prezentują się w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. Czy warto się na nie zdecydować? Poznaj zalety i wady schodów metalowych!

Zalety schodów metalowych

Chyba największą zaletą schodów metalowych jest ich trwałość. Potrafią zachować swój kształt i koloryt przez kilkadziesiąt lat codziennego użytkowania. W przeciwieństwie do swojego największego konkurenta, czyli schodów drewnianych - nie wymagają one żadnej konserwacji czy też specjalistycznego zabezpieczenia. Do wyboru mamy kilka rodzajów tego surowca: stal, nierdzewną, stal węglową, stal kwasoodporną, żeliwo i aluminium. Tak naprawdę każdy z tych metali jest trwały. Nie każdy jednak będzie wysoko odporny na wilgoć oraz zmiany temperatury, zatem jeśli zależy nam na schodach na zewnątrz, powinniśmy zorientować się które będą się nadawać. Dużą zaletą schodów metalowych jest także plastyczność materiału. Schody metalowe cechuje się tak naprawdę nieograniczoną możliwością aranżowania. W przypadku wnętrz o małym metrażu, świetnie sprawdzą się modne, metalowe schody spiralne. Umożliwiają one liczne konfiguracje kątów skrętu, wysokości oraz dopasowania do otworów. Dodatkowo, schody spiralne pomimo skomplikowanej konstrukcji, są stosunkowo łatwe w montażu. Jest to zatem świetny wybór dla osób przywiązujących wagę do detalu. Dzięki temu że metal jest plastyczny, mamy możliwość komponowania go z innymi surowcami. Schody hybrydowe, łączące w sobie dwa różne materiały to również ciekawe rozwiązanie. Schody metalowe możemy wykończyć szkłem lub drewnem. Musimy jednak pamiętać o tym, aby skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak np. Mosiądz-Stal Pracownia ślusarska Andrzej Sypławski, która w swojej ofercie posiada m.in. schody metalowe. Wówczas będziemy mieć pewność, że produkt ten będzie wysokiej jakości.

Wady schodów metalowych

Schody metalowe posiadają także swoje wady. Konstrukcje wykonane z metalu są zimne w dotyku oraz nie najlepiej tłumią dźwięki. Nie będą zatem najlepsze w małych pomieszczeniach czy też w domach wielorodzinnych, gdzie jest sporo ruchu. Chyba ich największą wadą jest sprężystość. Stopa nie rozkłada się na nich w komfortowy sposób, dlatego też można w łatwy sposób się zmęczyć czy też poślizgnąć. Schody te nie są zalecane przede wszystkim tam, gdzie mieszkają dzieci, starsze osoby czy zwierzęta. Nie są to jednak wady, które mogłyby kategorycznie przesądzić o tym, by się na nie zdecydować. Wszystko ma swoje wady, jednak powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na te pozytywne aspekty.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz