Materiał Partnera

Schody konstrukcyjne z metalu i szkła – jak są tworzone?

Schody konstrukcyjne z metalu i szkła – jak są tworzone?

Za schody konstrukcyjne między innymi w domach jednorodzinnych uważa się konstrukcje, które pierwotnie nie są budowane w obiekcie do stanu deweloperskiego. Nie są to zatem betonowe stopnie, łączące dwie kondygnacje ze sobą, a następnie wykańczane glazurą, czy kamieniem szlachetnym. Schody konstrukcyjne to monolityczne, lub składane wyroby tworzone w środowiskach zakładowych, a dzisiaj oprócz tych drewnianych, największe zapotrzebowanie można zauważyć na te łączące ze sobą metal oraz szkło!

Jak wyglądają schody konstrukcyjne?

Schody konstrukcyjne przede wszystkim są niesamowicie atrakcyjne wizualnie. Są one również bardzo różnorodne zarówno jeśli chodzi o kształty, kolory oraz wykorzystane materiały wykończeniowe. Dla innych modeli, odmienne są również techniki montażowe oraz metody mocowania. Obecnie zatem można, ze względu na formę wyróżnić schody proste, jednozabiegowe, dwuzabiegowe, z podestem, wiszące, kręte inaczej spiralne, czy też gięte w literkę „L” lub „U”.

Jeśli chodzi zaś o umiejscowienie, można wyróżnić schody przy dwóch ścianach, jednej ścianie, lub też bardzo modne w ostatnich latach schody bez ścian, przy których nawet rezygnuje się w modernistycznym tonie z balustrad!

Trzecia ważna klasyfikacja, dzieli schody konstrukcyjne ze względu na rodzaj stopni. Wyróżnia się zatem pełne stopnie, bez podstopnic, czy też schody w wersji bez podstopnic i z brakiem podłóżnicy z jednej lub dwóch stron. Jak można zatem zauważyć rodzajów tychże konstrukcji z metalu, a także szkła jest wiele. Wszystko zależy zatem od ich zaprojektowania!

Indywidualny projekt i spersonalizowane wykonawstwo

Tworzeniem, tj. projektowaniem, wyprodukowaniem, oraz montażem, schodów konstrukcyjnych, zajmują się tylko profesjonalne pracownie. Ich działania opierają się o wywiad z klientem, o wizję lokalną, o przeprowadzone pomiary i analizy planów zagospodarowania przestrzennego, a także o wiele innych czynników technicznych. Tak wnikliwe podejście pozwala bowiem na stworzenie nie tylko schodów pięknych, ale funkcjonalnych i bezpiecznych w użytkowaniu. Dla wielu klientów liczy się bowiem m.in. to, aby mogły się one zmieścić w ograniczonej przestrzeni. Schody konstrukcyjne, są pod tym względem idealne, przede wszystkim ze względu na swoją – wspomnianą – różnorodność. Takie firmy, jak NOSTER SERWIS, są zaś w stanie przygotować konstrukcje idealne dla wnętrz w stylu klasycznym, modernistycznym, skandynawskim, rustykalnym, awangardowym, czy też industrialnym. Metalowa „podstawa”, a szklane wykończenie, pozwalają tworzyć naprawdę magiczne schody, które zachwycą każdego! 

Opracowanie:
Żory, Boczna 8 lok. 40
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz