Artykuł sponsorowany

Sauna fińska w domu - sposób na dobre zdrowie i samopoczucie

Sauna fińska w domu - sposób na dobre zdrowie i samopoczucie

Sauna fińska, nazywana również suchą, to element kultury Finlandii. Mieszkańcy tego kraju często decydują się na budowę sauny w domu - obecnie są tam ponad trzy miliony prywatnych saun. Jej zalety są coraz bardziej doceniane, nie tylko przez Finów, dlatego coraz częściej możemy je spotkać w hotelach, pensjonatach, ośrodkach SPA, a nawet w prywatnych domach. Jakie korzyści daje saunowanie? Czy warto mieć saunę w domu? O tym w poniższym artykule.

Zalety sauny fińskiej

Regularne korzystanie z sauny jest w stanie przynieść wiele korzyści zdrowotnych - lepszą odporność, detoksykację organizmu, zmniejszenie bóli reumatycznych i mięśni, lepsze trawienie i przemianę materii, czy też poprawę stanu skóry. Sauna również wspomaga pracę układu krążenia, układu oddechowego, łagodzi stres, poprawia nastrój. Dzieje się to za sprawą ciepła, które uruchamia różne procesy wewnątrz organizmu. Temperatura w saunie wynosi około 80-120 stopni C, a wilgotność powietrza jest niewielka, co daje niezwykle korzystne warunki.

Sauna - przeciwwskazania

Niestety, mimo wielu dobroczynnych korzyści, sauna ma pewne przeciwwskazania. Nie należy z niej korzystać w trakcie miesiączki i ciąży - wysoka temperatura może zwiększyć krwawienie, a nawet spowodować poronienie. Innymi przeciwwskazaniami są np.: choroby układu krążenia, zaburzenia hormonalne, a także epilepsja lub klaustrofobia. Jeśli cierpisz na inne dolegliwości, przed skorzystaniem z sauny najlepiej zasięgnąć porady swojego lekarza.

Sauny fińskie na wymiar

W Polsce coraz więcej osób decyduje się na budowę sauny suchej. To świetny pomysł, aby połączyć przyjemne - relaks, z pożytecznym - dbaniem o swoje zdrowie. Wielkość sauny można dopasować do swoich potrzeb i możliwości - specjaliści zajmujący się budową sauny będą w stanie przygotować twój wymarzony projekt.

Budowa sauny od podstaw z firmą FHU Witold Klimczak

O saunie warto pomyśleć już na etapie budowy domu, kluczowych jest bowiem kilka elementów, m.in.: odpowiednie zasilanie, odpowiednie podłoże i wentylacja. Ponadto dużym udogodnieniem będzie natrysk, pod którym będzie można schłodzić się komfortowo. W przypadku pytań lub wątpliwości warto skontaktować się ze specjalistą, na przykład z firmy FHU Witold Klimczak ze Świdnika (województwo małopolskie). Firma zajmuje się kompleksowym wykonaniem sauny fińskiej z boazerii najwyższej jakości. Oferta firmy obejmuje głównie: projekt sauny w domu, serwis sauny fińskiej, akcesoria do sauny. Klienci mogą liczyć na indywidualne podejście, fachowe doradztwo i atrakcyjne ceny.

Opracowanie:
Świdnik 119
tel. 537 139 815
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz