Materiał Partnera

Samochody Volvo – Symbol elegancji i niezawodności

Samochody Volvo – Symbol elegancji i niezawodności

Samochody szwedzkiej marki od wielu dekad kojarzone są z niezawodnością i z elegancją. Ma na to wpływ oczywiście nie tylko sam wizerunek, ale też to, jak te auta są konstruowane i jak zachowują się na drodze. Co sprawia, że ta marka jest postrzegana w ten sposób i że stała się już w zasadzie symbolem tych wartości?

Niezawodność

Prezes Volvo Car Group, Håkan Samuelsson, zawsze powtarza, że to, co odróżnia jego firmę od innych, to zupełnie inne podejście do każdego elementu marki. Całej marce przyświeca myśl, że wszystkie zastosowane technologie i rozwiązania, jakkolwiek nie byłyby one nowoczesne i skomplikowane, są tylko środkiem do celu. To ludzie prowadzą samochód, więc to ich życie ma stać się prostsze, a podróżowanie bezpieczniejsze, przyjemniejsze i wygodniejsze.

A proste życie to jak najmniej problemów. A najlepiej wcale – dlatego też samochody Volvo budowane są tak, aby były tak niezawodne, jak to tylko możliwe. Właściciel Volvo ma nim jeździć, a nie martwić się jego utrzymaniem i działaniem – czego przejawem jest np. serwis polegający na tym, że kierowca Volvo odbiera samochód od właściciela i wiezie go do serwisu, zostawiając auto zastępcze pod domem właściciela. O ile w ogóle będzie potrzeba korzystania z serwisu – nie bez przyczyny bowiem wśród fanów motoryzacji panuje opinia, że Volvo są najmniej awaryjnymi i praktycznie bezobsługowymi samochodami.

Elegancja

Linia, klimat i klasa skandynawskich aut to osobny temat. Są one bardzo lubiane przez wszystkich tych, którzy lubią nie tylko elegancję, ale też dyskrecję i klasę. Bo to właśnie w nich ta charakterystyczna elegancja się objawia. „Dyskrecja” i „klasa” są tutaj słowami kluczowymi; samochody Volvo mają bowiem to do siebie, że choć są bardzo eleganckie i spokojne, to ową elegancją nie epatują i nie krzyczą na wszystkie strony. Pozostają niezauważone, ciche, po prostu robią to co do nich należy; dopiero gdy się do nich zbliżymy, poznamy ich klasę. Są jak dobra książka: na zewnątrz może mieć prostą, stonowaną oprawę, a w środku być pełna pięknej treści.

Jeżeli chcemy przekonać się na własne oczy, jak obcuje się z samochodami Volvo, możemy udać się do tzw. Volvo Concept Store – salonu innego niż wszystkie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz