Artykuł sponsorowany

Samochody asenizacyjne i ciśnieniowe

Samochody asenizacyjne i ciśnieniowe

W przypadku niektórych branż, właściwa realizacja usług ściśle związana jest z posiadaniem wyspecjalizowanych pojazdów oraz ich dobrym stanem technicznym. Przykładem są pojazdy asenizacyjne i ciśnieniowe, które wyróżniają się specjalistyczną budową. Ich serwisowanie oraz naprawa wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia oraz specjalistycznego sprzętu.

Firma Efekt to przedsiębiorstwo w województwie śląskim, którego działalność dotyczy samochodów asenizacyjnych i ciśnieniowych. Od 1997 roku zajmujemy się usługami w zakresie produkcji nadwozi w takich pojazdach. Jednocześnie prowadzimy sprzedaż tego rodzaju samochodów oraz ich naprawę. Do prac wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt oraz korzystamy wyłącznie z wysokiej jakości części od sprawdzonych producentów i dostawców. Duże doświadczenie, terminowe realizowanie usług oraz profesjonalne podejście do każdego klienta ugruntowały naszą pozycję na rynku.

Pojazdy asenizacyjne

Sprawnie działająca kanalizacja to wyjątkowe udogodnienie, bez którego dziś nie wyobrażamy sobie komfortowego życia. Rozwój społeczeństwa oraz szybki rozwój technologii przyczyniły się do nowoczesnych rozwiązań w zakresie budowy systemów kanalizacyjnych. Wciąż jednak na mapie naszego kraju można znaleźć miejsca, które tej kanalizacji są pozbawione. Sama infrastruktura, szczególnie ta starego typu, ulega od czasu do czasu awariom, które mogą być naprawdę przykre w skutkach. Dlatego branża zajmująca się wywozem nieczystości nie może narzekać na brak zleceń. By móc realizować swoje usługi, każda firma powinna być wyposażona w sprawne pojazdy asenizacyjne. Innymi słowy, są to samochody ciężarowe, które dzięki swojej budowie przystosowane są do wywozu nieczystości ciekłych jak ścieki lub fekalia do miejsc przeznaczonych do ich utylizacji. Często wykorzystywane są również do przewozu innego ładunku, który wymaga ciśnienia do jego załadunku. Pojazd taki wymaga odpowiedniej przyczepy lub naczepy, które montowane są na podwoziu od samochodu ciężarowego. Wymogi dotyczące ich budowy oraz stosownych zabezpieczeń chroniących przed wylaniem przewożonych substancji określone są w przepisach rozporządzenia ministra infrastruktury. Jednym słowem, dla naszego bezpieczeństwa samochód musi spełniać restrykcyjne wymogi, aby w ogóle mógł zostać dopuszczony do ruchu.

Budowa pojazdów

Pojazdy asenizacyjne składają się z wielu elementów i systemów. Najważniejszy jest szczelny zbiornik do gromadzenia przewożonych materiałów, który powinien być wyposażony w zawór zasuwowy i właz. Kompresor oraz przewód do pobierania i odprowadzania nieczystości ułatwiają sprawny załadunek. Kompresor wytwarza podciśnienie, które umożliwia wyssanie nieczystości z szamba a przewód o odpowiedniej średnicy bezproblemowy ich transport do zbiornika. Firma Efekt oferuje zabudowy asenizacyjne na samochody, naczepy oraz zabudowy asenizacyjne (beczki) na hakowca. Jesteśmy w stanie przygotować zabudowy o pojemności od 1 do 25 m³. W trakcie konsultacji z klientem uwzględniamy jego potrzeby, budżet oraz przeznaczenie pojazdu. Dzięki temu jesteśmy w stanie doradzić najlepsze rozwiązanie!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz