Materiał Partnera

Samochód ciężarowy – wybierz taki, który nie zawiedzie!

Samochód ciężarowy – wybierz taki, który nie zawiedzie!

Jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w trasie, powinniśmy wybrać solidny samochód ciężarowy. Ale zakup sprawdzonego modelu nie wystarczy. Jeżeli naprawdę chcemy, żeby pojazd zawsze był w jak najlepszej formie, musimy pamiętać o regularnych przeglądach, a ewentualne naprawy powierzać profesjonalistom.

Trudny wybór

Kupno ciężarówki to inwestycja – liczy się nie tylko to, ile kosztuje pojazd. Ważne są też koszty jego utrzymania. Przed zakupem, warto porównać ile paliwa spalają modele, którymi jesteśmy zainteresowani. Istotne są też koszty napraw – ile kosztują części zamienne? Jeśli sami nie potrafimy oszacować wytrzymałości ciężarówki i kosztów jej naprawy, możemy skorzystać z porad pracowników serwisu zajmującego się naprawą takich pojazdów. Jeżeli prowadzimy już firmę transportową, o opinię na temat konkretnych modeli warto zapytać kierowców. W końcu to oni najwięcej czasu spędzają w trasie, za kierownicą ciężarówki. Z pewnością mają uwagi dotyczące działania używanych przez nich samochodów. To kierowcy wiedzą najlepiej, które pojazdy są niezawodne i komfortowe podczas jazdy.

Obowiązkowy przegląd

Samochód ciężarowy, tak jak każdy inny pojazd, wymaga regularnych przeglądów technicznych. Warto sprawdzać stan pojazdu częściej niż zobowiązuje nas do tego prawo czy producent ciężarówki. Zwykle samochody ciężarowe używane są do przewożenia różnych towarów w odległe zakątki Polski czy Europy. Przed każdą dłuższą trasą warto więc upewnić się, czy wszystko działa jak należy, żeby uniknąć ewentualnych awarii i nieplanowanych postojów po drodze. Poświęcenie czasu na przegląd przed wyruszeniem w trasę może pozwolić nam uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Fachowa naprawa

Nawet najlepszy samochód ciężarowy przy wytężonej eksploatacji narażony jest na poważne awarie. Najważniejsze to szybko i sprawnie przeprowadzić ich naprawę, żeby ciężarówka mogła wrócić do pracy. Profesjonalną naprawą takich pojazdów zajmuje się firma Sekar. Naprawa samochodów, serwis TIR, części samochodowe. Naprawa ciężarówek wymaga specjalistycznej wiedzy i narzędzi, których brakuje w zwykłych warsztatach samochodowych. Dlatego, jeśli zależy nam na szybkiej i fachowej naprawie, powinniśmy skorzystać z usług zakładu specjalizującego się właśnie w ciężarówkach. Obok napraw uszkodzonych elementów pojazdu – takich, jak układy hamulcowe, głowice silników czy układy rozrządu – firma Sekar oferuje inne przydatne usługi. Jej pracownicy wykonują przeglądy okresowe i techniczne ciężarówek, na życzenie klienta sprawdzają też działanie wybranego samochodu przed zakupem. Dodatkowo firma prowadzi własny sklep z częściami zamiennymi, dzięki czemu ma stały dostęp do elementów, które trzeba wymienić podczas naprawy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz