Materiał Partnera

Sala na wesele - jaka powinna być?

Sala na wesele - jaka powinna być?

Tańce do białego rana, stoły uginające się od tradycyjnych przysmaków oraz zadowoleni goście, a przede wszystkim państwo młodzi – tak właśnie powinno wyglądać wesele. A żeby wszystko poszło zgodnie z planem, a nowożeńcy czuli, że ich oczekiwania co do tego szczególnego dnia zostały spełnione, należy zadbać o właściwy wybór sali weselnej. Jak musi ona wyglądać? Czego nie może w niej zabraknąć?

Odpowiedni metraż

Polskie wesela to przyjęcia, na które są zapraszani dalsza i bliższa rodzina, przyjaciele oraz znajomi z pracy. Każda osoba otrzymuje zaproszenie dla siebie oraz dla osoby towarzyszącej. Dlatego trzeba wybrać miejsce, w którym zmieszczą się wszyscy goście.

W sali weselnej powinno zmieścić się dostatecznie dużo stołów, aby goście nie siedzieli zbyt blisko siebie i nie przeszkadzali sobie nawzajem. Nie można zapomnieć też o tym, że część metrażu zostanie zajęta przez DJ’a, jego sprzęt lub przez całą orkiestrę. W sali, w której ma być zorganizowane wesele, musi być przestronnie, co gwarantuje świetną zabawę przy stole i na parkiecie.

Doskonałe jedzenie

Wszyscy są zgodni, że nie ma udanego wesela bez smacznego jedzenia. Tradycyjne potrawy i różnorodne menu na długo zapadają w pamięć gości.

Umiejętności kucharza przygotowującego weselne dania muszą stać na najwyższym poziomie. Na stołach muszą znaleźć się mięsa, ryby, gorące zupy i zimny bufet. Oprócz tego nie może zabraknąć propozycji dla wegetarian i specjalnego menu dla dzieci” – mówi specjalista z firmy AGNES.

Produkty muszą być świeże oraz doskonałej jakości – tylko z takich składników można przygotować aromatyczne i smaczne posiłki.

Profesjonalna obsługa

Na to, jak goście weselni będą czuli się na sali, duży wpływ ma obsługa. To ona powinna troszczyć się o to, czy niczego nie brakuje na stole oraz czy brudne naczynia zostały posprzątane.

Pracownicy dbają także o kwestie techniczne, takie jak temperatura na sali czy nagłośnienie. Personel musi być uprzejmy i kulturalny, a w razie potrzeby udzielać pomocy weselnikom.

Wystrój sali

Czasy, kiedy do świętowania ślubu wystarczył kawałek parkietu i wysokoprocentowe trunki, dawno już minęły. Dzisiaj liczy się stylowy wygląd sali weselnej. Musi być ona wyjątkowo elegancko zaaranżowana, a wszystkie elementy wyposażenia, takie jak stoły, krzesła, zasłony, powinny komponować się ze sobą. Ponadto sala taka musi być schludna oraz estetyczna – nie ma mowy o zadrapanych czy brudnych ścianach. Warto także, aby jej właściciele byli otwarci na pomysły nowożeńców i dawali im możliwość modyfikacji wystroju pod kątem charakteru wesela.

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz