Materiał Partnera

Sala konferencyjna- czy warto ją wynająć?

Sala konferencyjna- czy warto ją wynająć?

Załóżmy, że prowadzisz szkolenia. Z pewnością chcesz zrobić dobre wrażenie na swoich kursantach, a jak wiesz oprawa, to również niezwykle ważny element. Dlatego wskazanym rozwiązaniem będzie organizowanie takich spotkań w eleganckich salach konferencyjnych, które dodatkowo sprawią, że osoby, które się zapiszą poczują, że trafiły na bardzo ważne szkolenie. Ktoś inny z kolei może mieć w planach ważne spotkanie biznesowe z większą ilością inwestorów. Oczywiście można wynająć sale w restauracji, jednak pytanie czy atmosfera pomiędzy kolejnymi daniami i drinkami będzie sprzyjała wypełnieniu dokumentów i ich podpisaniu? Raczej nie. To kolejny przykład idealnej sytuacji do wynajęcia sali konferencyjnej.

Elegancka sala konferencyjna

Z pewnością nie powinna się ona znajdować w kiepskiej dzielnicy miasta, to już na wstępnie osoby, których oczekujesz mogą się poczuć zniesmaczone, obrażone lub nawet zrezygnować. Wybierz miejsce w centrum, choć nie koniecznie, bo w wielu miastach biurowce zaczynają obecnie tworzyć niemal własne dzielnice. Takie miejsce również będzie odpowiednie. Jeśli zależy Ci na odpowiednim przyjęciu gości to zadbaj, aby ktoś o nich dbał. Sala konferencyjna może być np. obsługiwana przez kelnerów, lub zwyczajnie możesz ustawić stoły z poczęstunkiem i zimnymi i ciepłymi napojami. Ma to zastosowanie szczególnie jeśli planowane spotkanie będzie dłuższe.

Wynajem sal konferencyjnych to zdecydowanie najlepsza opcja jeśli nasi klienci lub kontrahenci przyjeżdżają do nas z różnych miast. Wówczas na wagę złota okaże się wybranie lokalizacji w centrum w bliskim sąsiedztwie dworca kolejowego lub lotniska. W większych miastach działają całe centra konferencyjno-szkoleniowe, które dodatkowo oferują pełną i wyspecjalizowaną pomoc techniczną w organizacji naszego spotkania lub szkolenia.

Jak powinna wyglądać sala na szkolenie?

Sale szkoleniowe, to miejsca, które niejednokrotnie muszą pomieścić znaczne grupy osób, nawet kilkadziesiąt. Wówczas istotne będzie odpowiednie ustawienie krzeseł, zorganizowanie miejsca do prezentacji, czy kącika z kawą i herbatą. Szkolenia trwają zwykle wiele godzin, więc istotne jest, aby kursantom było wygodnie i komfortowo przez całe zajęcia, jak również aby dysponowali możliwością sprawnego powrotu do domu – tu warto wspomnieć o miejscu dobrze skomunikowanym, czyli np. organizacji szkolenia w centrum miasta.

Prawdą jest, że szkolenie można zorganizować nawet w niewielkiej osiedlowej salce, jednak wówczas znacząco traci ono na swojej renomie. Poważne szkolenie, powinno się organizować w prestiżowej lokalizacji, która może dodatkowo stanowić jego reklamę.

Opracowanie:
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 81
tel. 22 490 21 50
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz