Artykuł sponsorowany

Rury drenarskie w otulinie DuPont TYPAR

Rury drenarskie w otulinie DuPont TYPAR

Zabezpieczenie budynku przeciw kapilarnemu podnoszeniu się wód gruntowych, a także przed zbieraniem się wody opadowej jest bardzo ważne dla jego właściwości użytkowych i trwałości  technicznej. Stawiać należy na wysokiej klasy hydroizolacje, które ochronią obiekt przez zawilgoceniem, pleśnią oraz grzybami. Problem z nadmiarem wody i wilgoci może być rozwiązany dzięki zastosowaniu systemu drenażu opaskowego. Jednym z polecanych rozwiązań jest użycie rur drenarskich w otulinie z geosyntetyka. Szczególnie polecane są produkty  wykorzystujące geotkaniny TYPAR produkowane przez koncern DuPont.

Czym jest drenaż opaskowy?

Drenaż opaskowy jest dzisiaj prawdziwym standardem w budownictwie gospodarczym, przemysłowym oraz mieszkaniowym jednorodzinnym. Stanowi on sieć specjalnych rur, które mogą łączyć się w rozbudowany system odprowadzający wodę i nadmiar wilgoci wokół domu i z całej działki. Ważne jest to zatem dla zabezpieczenia budynku przed niszczeniem oraz dla zagwarantowania prawidłowych parametrów gruntu dla wzrostu różnych gatunków roślin.

Jeśli chodzi zaś o systemy drenarskie, podkreślić trzeba, że są one szczególnie potrzebne wtedy, kiedy budynek posiada piwnice. Rury powinny zostać poprowadzone wokół obiektu oraz na działce również przy domach, które wykonane są na płytach fundamentowych z ogrzewaniem podłogowym. Drenaż można przygotować zarówno przy budowie obiektu, jak i może zostać poprowadzony później. Wymaga to jednak wtedy wielu rozkopów. Na szczęście przy dobrym projekcie są one wąskie i nie wymagają bardzo złożonych robót ziemnych. Przy domach jednorodzinnych nie trzeba decydować się również na opinie geotechniczne.

Z czego tworzone są systemy drenażowe?

Systemy drenażowe przede wszystkim składają się ze specjalnych typów rur zwanych drenażowymi lub drenarskimi. Ich średnice nie są duże, a wyroby wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego z pierścieniowymi wytłoczeniami (rury karbowane) oraz szczelinowymi nacięciami ścianki. Rury drenarskie wyróżniają się swoją długością oraz elastycznością umożliwiającą swobodne projektowanie i układanie instalacji. Rury drenarskie bez perforacji przede wszystkim służą zaś jako zbiorniki gromadzące wodę z systemów drenarskich lub jako kolektory odprowadzające wodę z rynien do odbiorników.

Rury drenarskie?  Tylko z wykorzystaniem technologii DuPont

Elastyczne rury drenarskie z nieplastyfikowanego polichlorku winylu zarówno perforowane jak i bez perforacji w klasie sztywności SN-4 produkuje firma Drewplast. Do budowy systemu drenarskiego wokół budynków i budowli  szczególnie rekomenduje rury drenarskie w  otulinach produkcji firmy DuPont : Typar SF27 (do gruntów gruboziarnistych i drobnoziarnistych niespoistych) oraz Typar SF44 ( do gruntów drobnoziarnistych spoistych - gliny i iły). Taka rura drenarska z włókniną separującą to oszczędność czasu oraz pieniędzy. To również stawianie na wysokiej klasy system drenarski.

Dlaczego warto wybrać rury drenarskie Drewplast  w otulinie TYPAR?

Rury drenarskie Drewplast w otulinach TYPAR produkowane są zgodnie z  Krajową Oceną Techniczną. Wyróżniają się one szczelnym oplotem i brakiem możliwości odsłonięcia rury. To właśnie włóknina separująca gwarantuje wieloletnią trwałość, odporność na wysokie obciążenia statyczne i dynamiczne. Rury Drewplast z otulinami dzięki wykonaniu z materiałów syntetycznych nie ulegają korozji biologicznej. Nie ma zatem konieczności wymiany danych elementów całego systemu nawet po wielu latach użytkowania.

Dużą zaletą rur drenarskich w otulinach – m.in. tych w technologii DuPont TYPAR – jest to, że gwarantują one pożądaną wytrzymałość przy transporcie i magazynowaniu, oraz wystarczającą elastyczność dla ułatwienia montażu. Tworzone z takich rur systemy drenarskie nie wymagają specjalnych technik układania w gruncie. Koszt inwestycji jest zatem niski. Wspomnieć należy także o tym, iż rury z gotowymi otulinami cechują się długą żywotnością  i skutecznością filtracji bez zamulania oraz tym, że mogą być kładzione w każdym rodzaju gruntu (z zastrzeżeniem prawidłowego dobory rodzaju włókniny Typar SF27 lub SF44).

Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz