Materiał Partnera

Rozwój poprzez zabawę – wybierz odpowiednie zabawki

Rozwój poprzez zabawę – wybierz odpowiednie zabawki

Zabawa to bardzo ważny aspekt życia każdego dziecka. Rodzice powinni mieć świadomość, że zabawa nie powinna być wyłącznie sposobem na zagospodarowanie czasu, ale że za jej pomocą można również wspierać rozwój dziecka. Podpowiadamy, jakie zabawy sprzyjają nabywaniu nowych umiejętności oraz jakie zabawki warto kupić swojemu dziecku. Zapraszamy do lektury.

W wysokiej jakości zabawki, które są bezpieczne dla dzieci w każdym wieku i posiadają wszelkie niezbędne atesty, warto zaopatrzyć się w firmie ADAR w Warszawie.

Zabawki dla dziecka – wybieraj mądrze

Wybór zabawek dla dziecka powinien być przemyślany. To one w głównej mierze będą odpowiadały za to, jak dziecko będzie spędzało wolny czas. Zabawki powinny być oczywiście dostosowane do wieku dziecka. Warto jest zwrócić uwagę, czy dana zabawka ma potencjał, aby za jej pomocą dziecko nabyło nowe umiejętności. Nauka poprzez zabawę to najskuteczniejsza metoda zdobywania wiedzy – a wszystko odbywa się w atmosferze śmiechu, bezpieczeństwa i czułości.

Jakie zabawki są warte uwagi?

Dzieci podczas zabawy poznają świat, ale i siebie. Wszelkie zabawy ruchowe pomagają rozwinąć świadomość przestrzenną, dlatego warto jest kupować kolejki, zestawy policyjne czy wojskowe, zestawy pirackie lub strażackie, które skłonią dziecko do aktywnej zabawy. Wszelkiego rodzaju zabawy z piłką będą ogromnym wsparciem dla rozwoju koordynacji wzrokowo-ruchowej dziecka.

Staraj się wybierać dla dziecka takie zabawki, których używanie będzie pobudzało jak najwięcej zmysłów, bowiem to za ich pomocą maluch poznaje świat. Wszelkiego rodzaju przytulanki sprzyjają rozwojowi zmysłu dotyku. Z kolei grzechotki, cymbałki i innego rodzaju zabawkowe instrumenty muzyczne pobudzą zmysł słuchu. Karuzele nad łóżeczko czy świecące zabawki będą stymulowały rozwój wzroku.

Nie można również zapominać o nieocenionych możliwościach, jakie daje zabawa poprzez rysowanie, kolorowanie czy malowanie. Tego typu zajęcia wspierają ogólny rozwój dziecka, począwszy od wspierania rozwoju motoryki, na rozwinięciu wyobraźni kończąc.

Bez wątpienia podczas zabawy najważniejsze jest budowanie więzi z dzieckiem, a także dawanie mu poczucia bezpieczeństwa. Wspólna zabawa zacieśnia relacje między dorosłymi a dzieckiem. Warto jest urozmaicić wspólnie spędzany czas ciekawymi zabawami, a w tym celu zaopatrzyć się w dobrej jakości zabawki, które pomogą w stymulowaniu rozwoju dziecka.

Opracowanie:
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 200, budynek nr 5 III p.
tel. 22 632 72 32
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz