Materiał Partnera

Rozwój dziecka świetnie wspomagają zabawki kreatywne

Rozwój dziecka świetnie wspomagają zabawki kreatywne

Zabawa jest dla dziecka kluczowa, wpływa na jego przystosowanie psychiczne i społeczne; w różnych fazach rozwoju jest zawsze niezbędna. Dziecko bawiąc się odczuwa przyjemność, wszystkie inne korzyści, które zdobywa (takie jak sprawność fizyczna, rozwój społeczny, nabywanie wiedzy), osiąga jakby przy okazji. Twoje dziecko może spędzać czas niezwykle twórczo - podaruj mu znakomite zabawki kreatywne!

Najpierw jest zabawa

Młody człowiek w zabawie odzwierciedla swoje uczucia i pragnienia, rozwija wyobraźnię, fantazję i naturalną twórczość. Poprzez to zajęcie wszechstronnie się rozwija i ma dobre samopoczucie, przygotowując się do dalszych zadań w życiu. Każda dziedzina funkcjonowania dziecka jest tu zaangażowana: umysłowa, fizyczna, moralna, społeczna i estetyczna.

W pierwszych latach życia człowiek nadzwyczaj szybko się uczy i łatwo przyswaja wiedzę. Dziecko ma znacznie bardziej chłonny umysł niż osoba dorosła, jest też niezwykle wrażliwe na dźwięki, słowa i ruch. Szybko zdobywa nowe doświadczenia i rejestruje je w podświadomości. Do umysłu dziecka przenikają tysiące wrażeń zmysłowych, budując jego intelektualne możliwości. Można stymulować rozwój dziecka poprzez kreatywne zabawy, które będą powiększać jego naturalny potencjał. Bardzo ważne jest, aby nie zaśmiecać głowy malucha niepotrzebnymi doznaniami, takimi jak np. agresywne filmy lub gry komputerowe, niedostosowane do jego wieku. Godziny poświęcone na edukacyjną zabawę i odpowiednio dobrane zabawki przyniosą efekty już w niedalekiej przyszłości.

Kreatywne zabawki

Jeśli wybierzesz zabawki kreatywne, sprawisz swojemu dziecku niezwykłą frajdę, umożliwisz odkrywanie świata barw, dźwięków i ciekawych rozwiązań technicznych, a doświadczenie które nabędzie, to znakomita baza do dalszej nauki w szkole. Zabawki kreatywne odznaczają się niezwykłymi kolorami, kształtami i innowacyjnymi funkcjami. Ciekawy wygląd zabawki zaspakaja dziecko tylko na chwilę, jeśli natomiast zawiera szereg rozmaitych guzików, przycisków i otworów, zainteresowanie malucha nie gaśnie, przeciwnie, wzmaga się. Wrodzona ciekawość każe dziecku badać poszczególne elementy, przyciskać, słuchać dźwięków, rozumieć zależności funkcjonowania. Wspaniałe zabawki możesz kupić w sklepie Zabawki Kdo Jabłonna – poznaj bogatą ofertę sklepu. 

Popularnymi zabawkami kreatywnymi są takie oparte na zasadzie dopasowywania kształtu klocków do kształtu otworów. To znana od lat zabawka stymulująca abstrakcyjne myślenie, gdzie maluch bawiąc się, napotyka „przeszkody”. Do rozwiązania dochodzi metodą prób i błędów.

Innym przykładem fascynującej zabawki kreatywnej jest także piasek kinetyczny. Świetnie nadaje się na prezent, stymuluje kreatywność, ćwiczy sprawność manualną rąk, ma miłą, miękką konsystencję, która sprawia, że maluchy bardzo chętnie się nim bawią. Piasek kinetyczny jest niezwykły, gdyż daje wrażenie wilgotności, a jest zupełnie suchy, daje się z niego tworzyć niezwykłe budowle i kompozycje.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz