Artykuł sponsorowany

Rozwód z orzekaniem o winie tylko z pomocą adwokata

Rozwód z orzekaniem o winie tylko z pomocą adwokata

Pomimo tego, iż większa część rozwodów prowadzonych w Polsce ma charakter bez orzekania o winie, warto wiedzieć, że są również liczne przypadki, kiedy batalia sądowa pomiędzy małżonkami jest bardzo zaciekła, a eskalacja konfliktu wysoka. W takiej sytuacji racjonalne przedstawienie interesów oraz argumentów strony przed sądem, może pomóc przeprowadzić profesjonalny pełnomocnik: adwokat lub radca prawny.

Przygotowanie pozwu rozwodowego

Pierwszą czynnością pełnomocnika po objaśnieniu klientowi wszystkich procedur prawnych dotyczących rozwodu, jest przygotowanie przez niego pozwu rozwodowego z wnioskiem o orzeczenie wyłącznej winy małżonka za rozkład pożycia małżeńskiego. W pozwie takim, oprócz głównego żądania, należy zawrzeć wnioski dowodowe świadczące o winie drugiej Strony, a w sytuacji w której Strony mają małoletnie dzieci także kwestie dotyczące opieki nad dziećmi, kontaktów z dziećmi oraz alimentów.

Ocena sprawy

Ważnym zadaniem pełnomocnika przed podjęciem się sprawy dotyczącej rozwodu z orzekaniem o winie, jest dokonanie oceny oraz jej rzetelne przedstawienie klientowi. Każdy element sprawy wymaga subiektywnej oceny i w tego rodzaju sprawach nie można kierować się emocjami, lecz należy się kierować zdrowym rozsądkiem. To pomaga uniknąć rozwiązań, które dla klienta mogą być negatywne lub spowodują u niego poniesienie niepotrzebnych kosztów. Przykładem tego mogą być np. oskarżenia jednej ze stron o znęcanie się fizyczne lub psychiczne. Tego rodzaju zarzuty, jeśli są uzasadnione, stanowią również podstawę do wszczęcia postępowania karnego.

Przygotowywanie strategii

W sprawa o rozwód z orzekaniem o winie ważne jest przygotowanie strategii działania. Strategię taką ustala pełnomocnik z klientem.

Wsparcie podczas procesu

Zastępstwo procesowe świadczone przez adwokatów lub radców prawnych nie polega na składaniu zeznań za klienta. To klient musi złożyć sam zeznania, których wiarygodność ocenia na podstawie całego materiału dowodowego sąd. Podczas przesłuchań pełnomocnik ma za zadanie zadawać pytania zarówno klientowi, przeciwnikowi jak i powołanym świadkom.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz