Artykuł sponsorowany

Rozwijaj swoje hobby z produktami od firmy Dekol

Rozwijaj swoje hobby z produktami od firmy Dekol

Producenci klejów do prac ręcznych nie zwalniają tempa, wszak modelarstwo, decoupage czy niewielkie prace w drewnie, przeżywają swój renesans. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z własnoręcznym wykonywaniem różnorodnych dekoracji, zastanawiają się, na jakie kleje najlepiej postawić. W takiej sytuacji warto zapoznać się z ofertą firmy Dekol.

Jaki klej do wybranych prac ręcznych?

Do najbardziej uniwersalnych klejów zalicza się substancje wodne, dzięki którym możliwe jest złączenie różnorodnych powierzchni – zaczynając od kartonu, przechodząc przez korek czy ceramikę, a na tkaninach kończąc. Tego typu preparaty tworzą bezbarwną, niezwykle elastyczną, ale również wytrzymałą spoinę. Wielbiciele modelarstwa stawiają przede wszystkim na kleje do drewna, które charakteryzują się  wysoką trwałością, uzyskaną już w dwadzieścia cztery godzin po jego aplikacji. W przypadku techniki zdobienia metodą serwetkową najlepiej wybrać preparat do decoupage na bazie polioctanu winylu. To substancja, która umożliwia szlifowanie powierzchni zarówno na mokro, jak i na sucho.

Z szerokim wyborem klejów do prac ręcznych można spotkać się w ofercie firmy Dekol, która działa w branży już od ponad trzydziestu lat. Specjaliści wspierają pasjonatów tworzenia, dlatego też stawiają na wysoką jakość oraz różnorodność swoich produktów. W asortymencie znajdą coś dla siebie również wielbiciele stolarstwa, a także majsterkowicze, którzy planują położenie płytek i potrzebują klinów do ich wypoziomowania. Na koniec warto wspomnieć o tym, że fachowcy z firmy Dekol zajmują się także sprzedażą wygodnych butelek i większych opakowań na kleje, dzięki którym łatwej będzie zorganizować pracę.

Czy kleje stosowane w pracach ręcznych są bezpieczne?

Wielu pasjonatów modelarstwa czy techniki decoupage chciałoby zarazić swoim hobby młodsze pokolenie  i w tym miejscu rodzi się pytanie: czy kleje stosowane przy tego typu pracach mogą być zagrożeniem? Zdecydowana większość preparatów wykorzystywanych w pracach ręcznych to substancje wodne, które są nietoksyczne i bezpieczne dla zdrowia, ale również dla środowiska naturalnego. W związku z tym rodzice nie powinni mieć oporów co do tego, aby korzystały z klejów do prac ręcznych nawet dzieci – najlepiej pod opieką dorosłych, którzy dopilnują, aby preparat nie dostał się do oczu, a pociecha po skończonej pracy dokładnie umyła ręce. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie bezpieczeństwa i wykorzystanie pokładów kreatywności, które dają prace ręczne.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz