Artykuł sponsorowany

Różnice między materiałami obiciowymi

Różnice między materiałami obiciowymi

Kanapy i fotele mogą zostać obite przeróżnymi tkaninami, które znacząco wpływają nie tylko na ich wygląd, ale także podatność na zanieczyszczenia oraz oferowany przez nie komfort. Na szczęście w przypadku zużycia, znudzenia się obecnym obiciem czy zmiany wystroju wnętrza możemy meble obić w całkiem nowe tkaniny. Pozwala to na kompletną zmianę ich wizerunku, czyniąc z nich w zasadzie nowe, ponownie cieszące oko i przyciągające wzrok obiekty.

Kiedy warto rozważyć wymianę obicia?

Jeśli postawiliśmy na łatwy do zanieczyszczenia materiał obiciowy z pewnością wiemy, jak trudno jest go pielęgnować. Takie materiały są zwykle domeną tańszych rozwiązań meblowych, ale nie tylko – niektóre mogą się nam po prostu podobać, a konieczność ich czyszczenia postrzegamy jako dodatkową czynność niezbędną do zapewnienia wnętrzu odpowiedniego poziomu czystości. Niestety, częste czyszczenie obić – za pomocą specjalnych środków lub nie – prowadzi do ich zużycia, a tym samym konieczności wymiany. Obicia starych mebli mogą być ponadto przesiąknięte nieprzyjemnymi zapachami, niewygodne czy poplamione. Jeśli więc podoba się nam stara sofa, ale chcielibyśmy, aby lepiej pasowała do obecnych standardów, także musimy udać się do hurtowni z materiałami tapicerskimi – takiej jak Antex. Szeroki wybór nie tylko w zakresie kolorów czy faktur pozwoli nam spełnić swoje marzenie o idealnej kanapie czy fotelu. Często bowiem wymieniamy obicia zmieniając wystrój wnętrza czy przeprowadzając się, a siedziska są zwykle spore i zajmują w naszych domach poczesne miejsce – muszą się dobrze prezentować.

Materiały obiciowe na kanapy i fotele

Kanapy i fotele możemy obijać na różne sposoby, korzystając z wielu dostępnych materiałów. Do popularnych należą welwety, plecionki oraz materiały łatwoczyszczące. Te pierwsze należą do tak zwanych materiałów pluszowych. Ten elegancki materiał zasadniczo nie posiada wzorów, ale mieni się w zależności od tego, w jaki sposób pada na niego światło. Mieszkania z sofą czy fotelem obitym welwetem są generalnie bardziej przytulne i ciepłe. Ciekawym wyborem wydają się także welury, które przez swoje krótkie włosie mylone są czasem z zamszem. Znane są w Europie już od XII wieku, kiedy sprowadzane są prosto z Indii. Welur nie jest jednak zbyt odporny na zabrudzenia, dlatego jeśli mamy psa lubiącego spać na kanapie lub małe dzieci, nie warto stawiać na ten materiał tapicerski. Na topie zawsze pozostają skóry i skaje – eleganckie, drogie i trwałe. Wykorzystywane są w ogromnej ilości zastosowań, także w meblarstwie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz