Materiał Partnera

Różne typy ławek jako głównych komponentów małej architektury

Różne typy ławek jako głównych komponentów małej architektury

Wykorzystywane do siedzenia ławki są niezwykle istotnym elementem w każdym miejscu publicznym i nie tylko. To właśnie na nich można komfortowo odpocząć i nabrać sił na dalszy spacer, posegregować ważne dokumenty w odpowiednich warunkach czy po prostu podziwiać otaczający nas świat. Producenci tych komponentów małej architektury proponują w tym zakresie wiele rozwiązań – jakich dokładnie?

Minimalizm przede wszystkim

Nowoczesne ławki mają być przede wszystkim funkcjonalne. W wielu miejscach użyteczności publicznej liczy się przede wszystkim optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni, dlatego stosowane są modele o niewielkich wymiarach. Zazwyczaj w takich wypadkach rezygnuje się z oparcia – samo siedzisko, które jest dość wąskie, sprawdzi się w miejscach, gdzie na ławce nie odpoczywa się przez dłuższy czas. Perforowana blacha stalowa wykorzystywana jako siedzisko jest doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie ławka narażona jest na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Nogi z rur stalowych stanowią o wytrzymałości ławki, która dodatkowo jest niezwykle stabilna dzięki zabetonowaniu w podłożu. Tego typu ławki bez oparcia znaleźć można w ofercie ich renomowanego producenta – firmy Wojak, która dla swoich klientów przygotowała również bardzo dużo modeli ławek składających się nie tylko z samego siedziska. Najpopularniejsze modele posiadające zarówno oparcie, jak i siedzisko, wyróżniają się wykorzystaniem eleganckiego drewna jako materiału produkcyjnego. Jakie konkretnie typy ławek z oparciem oferują najlepsi ich producenci?

Ławki z oparciem i nie tylko

W przypadku modeli ławek z oparciem najczęściej stosuje się listwy drewniane, które dzięki swojej wytrzymałości są w stanie znieść nawet spore obciążenia. Charakteryzuje je jednak przede wszystkim stylowy, elegancki wygląd, dlatego wykorzystuje się tego typu rozwiązania w parkach miejskich czy miejscach, gdzie niezbędne jest zachowanie odpowiedniej estetyki. Ciekawym rozwiązaniem są ławki podwójne – mają one jedno oparcie, po którego obu stronach znajdują się siedziska. Taka ławka pozwala zaoszczędzić sporo miejsca i jest z pewnością bardzo funkcjonalna. Do estetycznych modeli zaliczyć można także ławki z donicami. System zainstalowany w ławeczkach pozwala na ich bardzo łatwe przytwierdzenie do sporych rozmiarów donic, dzięki czemu między kolejnymi można umieścić wygodne siedzisko. Warto w tym zakresie skonsultować swój projekt z producentem komponentów małej architektury. Jest on w stanie zrealizować zlecenie na różnego rodzaju ławki według dowolnej koncepcji geometrycznej przedstawionej przez klienta.

Opracowanie:
Rybnik, Zdrzałka 15
tel. 609 820 166
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz