Materiał Partnera

Różne techniki wykonywania reklamy zewnętrznej

Różne techniki wykonywania reklamy zewnętrznej

Reklama ma istotne znaczenie w rozwoju firmy i dotarcia do potencjalnych klientów. Szczególnie ważny jest jej aspekt wizualny. Oddziałuje ona w sposób aktywny na odbiorcę, który z łatwością możemy zapamiętać poprzez nią cechy charakterystyczne firmy, w tym jej logo lub nazwę. Warto polecić projekt wizualny reklamy fachowcom. Jakie wyróżniamy techniki wykonywania reklamy zewnętrznej?

Frezowanie

Frezowanie to technika stosowana podczas wykonywania reklamy zewnętrznej umożliwiająca dokładne odwzorowanie nawet drobnych elementów danego projektu. Frezowanie liter i dowolnych znaków stosuje się na typowych podłożach reklamowych, takich jak: PCV, poliwęglan, aluminium, płyty wielowarstwowe DOBOND, drewno i materiały drewnopodobne, laminaty grawerskie. Wystarczy wysłać firmie zajmującej się taką techniką reklamy wzorów w postaci elektronicznej. Niektóre agencje reklamowe oferują także projekty graficzne wykonane na podstawie przesłanych rysunków i wytycznych. Jakość reklamy wykonanej tą techniką w głównej mierze zależy od doświadczenia operatora frezarki i od dokładności plotera frezującego.

Cięcie laserem

Cięcie laserem to technika tworzenia reklamy zewnętrznej, która stwarza możliwości wykonywania dowolnej formy reklamy. To metoda wyróżniająca się szybkością, precyzją i wydajnością. W tym celu potrzebne jest użycie specjalnego urządzenia, którym jest ploter laserowy. Umożliwia on cięcie i grawerowanie w różnych materiałach, na przykład w płytach pleksi do określonej grubości (zazwyczaj 10 mm), laminacie grawerskim, sklejce brzozowej (do 4 mm), szkle. Technika cięcia laserem jest chętnie wykorzystanie w wielu agencjach reklamowych, gdyż ma wiele zalet i zapewne wycinanie nawet najbardziej skomplikowanych wzorów w delikatnym, jak i twardszym podłożu.

Litery blokowe

Litery blokowe to forma reklamy, która nie należy bezpośrednio do jej technik wykonywania, ale jest znacząca w działalności większości agencji reklamowych. Istnieje możliwość wykonania liter blokowych w różnego rodzaju materiałach, między innymi w pleksi, twardym PCV, płytach typu DOBOND, czy stali kwasoodpornej. Litery mogą zostać wykonane w sposób tradycyjny lub w formie podświetlanej. Wyróżniamy trzy rodzaje podświetlania liter: od wewnątrz, z zewnątrz lub za pomocą tak zwanego efekty halo – wówczas oświetlane jest podłoże. Litery blokowe podświetlane to bardzo dobre rozwiązanie reklamowe rzucające się w oczy i łatwe do zapamiętania przez odbiorców.

Współczesne możliwości wykonywania różnych technik reklamy zewnętrznej stwarza atrakcyjną wizualnie prezentację firmy. Pracownia  reklamy wizualnej K.O.T. świadczy profesjonalne usługi tworzenia reklam różną techniką i posiada doświadczonych pracowników, którzy wykonają każdy projekt za pomocą między innymi frezowania i cięcia laserem.

Opracowanie:
Wrocław, Rakowiecka 65/67
tel. 71 328 59 94
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz