Materiał Partnera

Różne rodzaje siatek metalowych

Różne rodzaje siatek metalowych

Wykorzystuje się je w wielu miejscach, są pomocne, tanie i bardzo wytrzymałe. Siatki metalowe mogą służyć pszczelarzom, ogrodnikom, działkowcom, prywatnym osobom czy rolnikom – ich zastosowanie jest naprawdę szerokie i warto rozważyć instalację tego typu zabezpieczenia. Gdzie jeszcze można wykorzystać siatkę metalową i jakie są konkretnie jej najpopularniejsze rodzaje?

Odporny model

Siatek metalowych używa się nierzadko w charakterze filtra lub sita – poszczególne gałęzie przemysłu mają zróżnicowane potrzeby co do użytkowania tego typu produktów. W tym przypadku najczęściej korzysta się z siatek tkanych, które mogą być nierdzewne, kwasoodporne lub żaroodporne. Dzięki ich właściwościom można mieć pewność, że pozostaną wytrzymałe i będą funkcjonować zgodnie ze swoim przeznaczeniem przez długie lata. Są cenione przez rolników i budowlańców – trwałe sita precyzyjnie przesiewają wszelkie materiały sypkie, takie jak zboża, żwir czy piach. Siatka tkana wykorzystywana jest jednak nie tylko w przemyśle. Relaks po pracy polegający na pielęgnacji przydomowego ogrodu lub działki to częsty wybór wielu osób, niestety bywa on zakłócony przez gryzonie, niszczące uprawy i plantacje. Tu właśnie z pomocą przychodzi metalowa siatka tkana – skutecznie zabezpiecza newralgiczne miejsca przed wizytą niechcianych gości, dzięki czemu nasze rośliny pozostają nietknięte, a ich rozwoju nic nie zakłóca. Najlepsze siatki tego typu posiada w swojej ofercie Rozamet. Producent siatek metalowych, firma, która bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w branży, z pewnością pomoże dobrać odpowiedni model do potrzeb klienta.

Szerokie zastosowanie

Innym typem siatki, podczas produkcji której jednocześnie nacina się i rozciąga arkusz blachy, jest siatka cięto-ciągniona. Trójwymiarowość to z pewnością wyróżniająca je cecha oraz spory atut, dzięki czemu znajdują zastosowanie w budownictwie, jako np. elementy fasad i elewacji, filtry czy wypełnienia balustrad. Są też z powodzeniem wykorzystywane w kompleksowych systemach wentylacyjnych lub ich poszczególnych elementach, takich jak chociażby kratki. Odpoczynek w salonie przy cieple uchodzącym z kominka opalanego drewnem? Jak najbardziej, warto jednak zabezpieczyć dostęp do ognia specjalnym parawanem, który powinien być wykonany właśnie z odpornej i trwałej siatki cięto-ciągnionej. Należy również wspomnieć o siatkach ślimakowych – wykorzystuje się je podobnie jak tkane odpowiedniki, w celu zabezpieczenia przed gryzoniami. Docenili je też rolnicy i hodowcy zwierząt, tworząc z tego typu produktów specjalne przegrody i osłony. Jak się więc okazuje, siatki metalowe mają szerokie zastosowanie, a ich różne typy pozwalają na dopasowanie wariantu idealnego do naszych potrzeb. Warto zasięgnąć też porady u specjalistów, dzięki czemu będziemy pewni co do wyboru siatki tkanej, cięto-ciągnionej lub ślimakowej. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz