Materiał Partnera

Różne rodzaje obróbki metalu – co mogą wykonać specjaliści?

Różne rodzaje obróbki metalu – co mogą wykonać specjaliści?

Obróbka metalu jest niezwykle ważna w wielu gałęziach przemysłu. Wykorzystywane elementy muszą być stworzone niezwykle precyzyjnie, dzięki czemu będą w stanie efektywnie współpracować z resztą podzespołów danego urządzenia. Specjaliści zajmujący się nowoczesną obróbką metalu są w stanie wykonać wiele prac – jakich konkretnie i kiedy są one niezbędne?

Innowacyjne techniki obrabiania metalu

Obróbka metalu pozwala na stworzenie precyzyjnie dopasowanych elementów. Konieczne jest jednak zastosowanie właściwych technik obrabiania, a wiele z nich wymaga wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Odpowiednim zapleczem technicznym dysponuje firma As-Metal, która oprócz konwencjonalnego toczenia oraz frezowania CNC, jest też w stanie zrealizować usługę cięcia tlenem CNC. Cięcie to jeden z najważniejszych i najczęściej wybieranych sposobów obróbki metali, a wykorzystywanie do tego procesu tlenu jest niezwykle skuteczną metodą. Specjaliści są w stanie również zająć się gięciem prasą krawędziową, a otrzymanie odpowiednich elementów możliwe jest także za pomocą spawania. Taki rodzaj połączenia metod wykorzystuje się m.in. do obróbki aluminium, ale też stali czarnych i nierdzewnych. Usługi tego typu wykonywane przez fachowców świetnie sprawdzają się w przemyśle samochodowym, górniczym, spożywczym czy włókienniczym i meblarskim.

Wiele urządzeń z różnych działów przemysłu

Obrabianie metali jest konieczne do wytworzenia poszczególnych komponentów maszyn i urządzeń szeroko wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu. To właśnie dzięki specjalistycznym usługom toczenia CNC lub frezowania, gięcia czy cięcia powstają maszyny i urządzenia przemysłowe. Obróbka metali jest również niezbędna do wykonania trwałej linii technologicznej, a także stanowisk montażowych. Odpowiedni park maszynowy umożliwia zastosowanie poszczególnych metod obróbki metalu i realizację osprzętu do maszyn budowlanych, urządzeń do przeróbki odpadów komunalnych czy urządzeń transportowych, takich jak np. podajniki czy przenośniki taśmowe. Dzięki elementom wykonywanym w ramach obróbki metali tworzone są konstrukcje wsporcze, pomosty, wygrodzenia czy wytrzymałe osłony. Warto zatem zamówić tego typu usługę w specjalistycznym zakładzie – dopasuje on odpowiednią metodę obróbki i zapewni maksymalną precyzję w wykonaniu konkretnych elementów z różnych rodzajów metali.

Oceń artykuł (1)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz