Artykuł sponsorowany

Rozliczenia księgowe i kadrowo-płacowe – Dariusz Grajkowski Biuro Rachunkowe

Rozliczenia księgowe i kadrowo-płacowe – Dariusz Grajkowski Biuro Rachunkowe

Założenie własnej działalności gospodarczej jest ściśle związane z prowadzeniem ewidencji księgowej i często kadrowo-płacowej. Musimy zgłosić do urzędu skarbowego, formę rozliczeń. Do wyboru mamy: kartę podatkową, ryczałt, książkę przychodów i rozchodów oraz niezwykle rozbudowaną pełną księgowość. Warto zlecić rozliczenia firmie zewnętrznej, np. Dariusz Grajkowski Biuro Rachunkowe, co jest lepszą opcją niż zatrudnienie pracownika.

Zatrudnienie księgowej czy firmy zewnętrznej – Dariusz Grajkowski Biuro Rachunkowe

Zatrudnienie księgowej wiąże się ze stworzeniem stanowiska pracy, podpisaniem umowy i ustaleniem płacy. Musimy zawsze mieć pracownika, który zastąpi księgową, gdy będzie przebywała na urlopie lub zwolnieniu lekarskim. Jeśli zawrzemy ją z firmą zewnętrzną, która zajmuje się rozliczeniami, odchodzi nam powyższy problem. Powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim względy ekonomiczne. Firmy właśnie z tych powodów likwidują stanowiska pracy, przekazując ewidencje m.in. do Dariusz Grajkowski Biuro Rachunkowe, które ma wieloletnie doświadczenie zawodowe i rozległą wiedzę.

Potrafi sprostać wyzwaniom i doradza jakie rozwiązania podatkowe przyniosą największe korzyści oraz kiedy wybrać: ryczałt, podatek liniowy lub zasady ogólne

 – mówi ekspert.

Książka przychodów i rozchodów – rozliczenie na zasadach ogólnych

Rozliczenia na zasadach ogólnych mają wiele zalet i dlatego podmioty gospodarcze decydują się na prowadzenie Książki Przychodów i Rozchodów.

Dariusz Grajkowski Biuro Rachunkowe poleca tę formę, gdy firma generuje wysokie koszty. Tutaj ma możliwość zmniejszania wysokości podatku, ponieważ księgowy w biurze na bieżąco kontroluje wpływy i wydatki. Doradza też w sprawach podatkowych, więc tak naprawdę obciążenia do fiskusa można legalnie minimalizować, czyli zgodnie z przepisami.  Potrzebujemy porad specjalisty, by nie popełnić błędu, który kontrola skarbowa mogłaby uznać za próbę oszustwa. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz